Ponešto je obrisano (ostavio bih ja sliku ali su usledili komentari). Drž'te se teme
Ponešto je obrisano (ostavio bih ja sliku ali su usledili komentari). Drž'te se teme
Poslednja ispravka: VLADAN P (7.9.2015. u 22:57)
ZAJEDNO SMO SKUPA!
Inace servis za Rolexa a pride kod njih pod servisom spada i poliranje je nekih 400 eur
A ima i nas koji ronimo da li je to Seiko ili Rolex...stvarno nisam rop. Jedini sat s kojim ne bi hteo da zalazim vise od plicaka je JLC, a nosio ga na testiranje i moze tih 100 koliko i pise
uploadfromtaptalk1441683616735.jpguploadfromtaptalk1441684487706.jpg
A od pre par godina i DSSD
dodise prosle godine mi se skoro otkacio ali zato obavezno pre letovanja proveriti i vodoptpprnost i same iglice na satu.
uploadfromtaptalk1441685354389.jpg
next year at this time I'll be a millionaire
Ronim rekreativno, pa da napišem svoje razmišljanje:
Naravno da će veći broj ronilaca na ruci imati Monster jer je onih kojima posle nabavke BCD-a, regulatora, oktopusa, kompjutera, dubinomera, peraja, maski, mokrih odela, podvodnih lampi i ko zna još čega, ostane novca za Rolex zaista malo. U stvari 99% ronilaca na ozbiljnim zaronima neće nositi sat, već neki Suunto, Mares ili slični kompjuter.
S druge strane ronilac koji ujedno poseduje recimo i Submariner neće sigurno odoleti da ga ne testira barem jednom - pretpostavke za to su da para ima čim je u posedu Role a i bavi se skupim poslom. Takođe, bem ti Rolu ako joj išta bude falilo pri zaronu na 100m. Da joj zafali nešto i posle 200 zarona ne bi to bio Rolex i tačka.
Rekreativno ronim duži niz godina i s vremena na vreme probijem dubinsku granicu i do 80 metara (rekreativna je 40). Više puta na ruci je bio NightHawk, baždaren na 200. Taj sat je i danas kao nov, u prkos zaronima, plažama, pesku, planinarenjima, penjanju u steni, cicama
Nikad servisiran, nikad menjani dihtunzi a skoro 10 godina ima. Šta onda može Rolex-u da zafali!
Eto, kao rekreativni ronilac ne bih mogao da budem ponosni vlasnik Rolexa, Omege, Braje, čega god, a da ga nisam potopio kako valja
"bolje čitav život biti milijunaš, nego jedan dan siromah..."
Hornet imas li neke slike...ne mislim sad sa si ronio pa slikao sat vec onako neke podvodne?!
next year at this time I'll be a millionaire
osobno i lično, kao rekreativac, apneac, u more nosim "skoro" sve satove, al za ronjenje gdje guram ruke u kojekakve stjenovite procjepe i rupe, ne pada mi napamet ništa iznad Citizena NY0040. znači sat do kojih 200 (ajd 300) eura za rad pod morem je skroz dovoljno. dovoljno "robustan" i idealne je veličine, a mehanizam u rangu radnog stroja. veće od toga zapinje o stijene... po mom, bezel treba biti malo viši od stakla, da ga zaštiti, a krunica barem malo zaštićena kučištem i da je što neupadljivija. nema tog stakla i željeza koje se neće na oštrim stijenama pošteno poderat... koristio sam i G-shockove, no, oni su postali toliko veliki da samo smetaju.
- ,,, ko ima para derat će i najskuplje, pa neće kupovat lunete, nego će bez razmišljanja kupit novi sat. doduše, taj neće ni ronit, nego će platit nekog da mu ronja...
Poslednja ispravka: jedan (8.9.2015. u 12:25)
Slobodno iznesi mišljenje samo ne razumem čemu citiranje jedne moje poruke. Nisam rekao da će Rolex-u (pri tom nisam govorio samo o Rolex-u nego generalno o ronilačkim satovima od nekoliko hiljada evra) faliti nešto na dubini od 100 metara niti da će mu faliti nešto posle 200 zarona uz redovno održavanje. Profesionalni ronioci u ogromnoj većini ne rone sa tako skupim satovima jer im je to potpuno nepotreban trošak i što se tiče kupovine sata kao i kada je njegovo održavanje u pitanju. Čak i vojni ronioci rone sa daleko jeftinijim satovima. Šta će rekreativci i ljubitelji satova da rade sa satovima od nekoliko hiljada evra i koliko su spremni da troše na njihovo održavanje (ukoliko rone sa satom) to je njihova stvar. Što se mene tiče takvi (skupi) satovi neophodni su prilikom ronjenja isto koliko i recimo B-Uhr satovi prilikom pilotiranja ili Heuer Carrera prilikom vožnje automobila.
Poslednja ispravka: skydrummer (8.9.2015. u 13:13)
@skydrummer
Prelistao sam celu temu i od nekoliko postova koji iznose stav oponentan mom sasvim slučajno sam citirao tvoj post, kako bih dao sebi šlagvort.
Oprosti, ako smatraš da je to neprimereno neće se ponoviti.
Btw. Profi ronioci rade taj posao za novac i kako god to nekom egzotično zvučalo od istog se ne živi na visokoj nozi. Verovatno najveći broj njih može samo da sanja o Rolex-u, Omegi... Od tog broja pro ronilaca (koji sebi mogu da priušte) odbiješ takođe ogromnu većinu koja se ne interesuje za skupe satove, pa se može doći do zaključka da je gotovo zanemarljiv broj onih koji se ronjenjem bave profesionalno, a pritom i poseduju skupe satove.
Inače, 5 do 10k € će retko koji ronilac uopšte dati za bilo koju čuku, jer za te pare može vrhunski ispoštovati svoju pasiju, odnosno roniti Crveno more, Veliki koralni greben, Papua Novu Gvineju, Meksiko...
To manje više nije ni bitno jer profesionalci i onako ne nose ronilačke satove, već ozbiljne kompjutere koji su esencijalni u tom poslu.
Vojni ronioci - vojska i tako nikada nije imala pare. Sve jedno i da ima zaista ne vidim šta će Planet Ocean da odradi bolje na - 100m od Monstera, tako da se u tom smislu slažem da je pod vodom preskum sat nepotreban trošak. Ipak, ko ga ima ne vidim zašto ga ne bi koristio.
Slažem se sa @jedan, kad krenem na dahovanje i planiram da rupašim, odnosno rukama da vadim hobotnice, skidam svaki sat. Kad sam na bocama ne lovim, tako da i nemam potrebu da guram ruke negde, pa ništa ne smeta oko zgloba. Po uzanim pećinama još nisam to probao.
Poslednja ispravka: Hornet (8.9.2015. u 13:57)
"bolje čitav život biti milijunaš, nego jedan dan siromah..."
Sve je ok, nema potrebe za izvinjavanjem.
Bookmarks sajtovi