Apsolutno se slazem sa svim prethodno napisanim, samo mislim da bi trebalo napomenuti da se sat NIKAKO nepolira sastavljen, vec je potrebno sat rasturiti sto ukljucuje i vadjenje stakla i drukera i krunice, jer jedino u tom slucaju poliranje moze adekvatno da se uradi.
Takodje na nekim satovima da bi se ispostovala originalnost neki delovi se poliraju u visoki sjaja a neki se matiraju sto je jos jedan od razloga da sat mora totalno da se rastavi.
U zavisnosti od stepena ostecenja sata i materijala od koga je napravljen sat ja koristim smirgle granulacije od 150 do 2000.
Obicno pocinjem sa 150 ili 240 ili 360 preko 400 , 600 , 800 i 1000 da bi zavrsio sa 2000 sto se smirglanja tice a zatim ide fino poliranje sa ogledalo sjaem koje radim sa filcanim jastucicima masinski i koristim abrazive za prohrom ili abrazive za mesing ako je u pitanju skidanje starog hroma i priprema sata za hromiranje, tu pogotovo nisu dozvoljene ni najmanje greske jer kada hrom dodje na lose pripremljeno kuciste svaka greska se vidi.
Takodje poliranje se radi sa lupom da bi se uocila i najmanja greska.
Bookmarks sajtovi