Malo sam istarzivao o satovima koji poseduju indikator rezeve snage kao zanimljivom i veoma korisnom dodatku na satovima, bilo mehaničkim navijačima ili automaticima i došao sam do yanimljivih detalja koje želim da podelim sa vama . . .
Sistem je veoma prost, jer se na osovinu opruge postavlja skazaljka koja na ciferu pokazuje navijenost opruge odnosno kličinu rezeve snage . . .
-1948 Jaeger-LeCoultre je patentirao prvi mehanizam automatik (takozvani-čekićar) koji poseduje indikator rezeve snage LeCoultre Caliber 481.
-1950 proizvođač mehanizama AS je razvio sopstveni automatik AS1382 i AS1382N (N oznaka za starije modele) koji imaju indikator rezerve snage. AS je sarađivao sa raznim kompakijama i njihov mehanizam se može naći u naj različitijim satovima (Atlantic, Zodiac i drugi . . )
-Kasnije su sve kompanije shvativši prednisti indikatora rezerve snage, počele da razvijaju svoje mehanizme . . . Neke kompanije su toliko daleko otišle sa inovacijama da je A. Lange & Sohne razvio i patentirao mehanizam Cal L034.1 (21,600vph, 61 jewels, 406 delova) koji poseduje čak 31 dan rezerve snage . . .
(ključ za navijanje mehanizma)
Toliko o sam ja našao podataka o indikatoru rezerve snage, ako imate nešto da dodate i dopunite ovu temu uvek je dobrodošlo . . . HVALA . . . POZDRAV SVIMA . . .
Bookmarks sajtovi