Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 63
Like Tree190Likes

tema: Hamilton, Mido ili Longines?

  1. #21
    Novi član
    Član od
    8.5.2018.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hamilton, Mido ili Longines?

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Čestitam

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Zahvaljujem!


    I da, htedoh postaviti jedno pitanje, ali zaboravih: Da li bi metalna narukvica od Tissot Seastar modela isla na moj Gentleman? U pitanju su iste dimenzije izmedju lugova- 21mm?!
    Hamilton, Mido ili Longines?-tissot.jpg
    Poslednja ispravka: IgorN. (1.11.2023. u 12:00)

  2. #22
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.676
    Lajkovi
    7530
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Hamilton, Mido ili Longines?

    E to moraš da probaš . Nema veze što je ista širina, možda kućište nije istog obima ili oblika i onda ne naleže kako treba. Ili ako jeste isti obim, možda rupice za iglice nisu na istom mestu

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Haifisch23 and IgorN. like this.

  3. #23
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.922
    Lajkovi
    13223
    Reputacioni uticaj
    402

    Određen forumom Re: Hamilton, Mido ili Longines?

    Čestitke. Takođe odličan izbor.

    Kao što si naveo, reč je o najkvalitetnijem razredu Powermatic mehanizama. Razlika u odnosu na COSC hronometar je samo u štelovanju regulatora, koji je ovde balans sa slobodnim oprugama. COSC je nešto rigorozinije regulisan iako su i specifikacije nehronometarske verzije C07.811 takođe odlične (-5 s/d do +5 sec/d).

    Još samo manja korektura. Safirno staklo je sa prednje strane, dok je na poklopcu ugrađeno mineralno staklo. Safirno staklo sa obe strane dolazi u znatno višim cenovnim razredima.
    bokanegra and IgorN. like this.

  4. #24
    Novi član
    Član od
    8.5.2018.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hamilton, Mido ili Longines?

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Čestitke. Takođe odličan izbor.

    Kao što si naveo, reč je o najkvalitetnijem razredu Powermatic mehanizama. Razlika u odnosu na COSC hronometar je samo u štelovanju regulatora, koji je ovde balans sa slobodnim oprugama. COSC je nešto rigorozinije regulisan iako su i specifikacije nehronometarske verzije C07.811 takođe odlične (-5 s/d do +5 sec/d).

    Još samo manja korektura. Safirno staklo je sa prednje strane, dok je na poklopcu ugrađeno mineralno staklo. Safirno staklo sa obe strane dolazi u znatno višim cenovnim razredima.
    Zahvaljujem!

    Da, moja greška, i kada sam pregledavao post ponovo, nisam na to obratio pažnju.
    Kod mog mehanizma je stanje takvo da za sad odstupa svega negde oko 1 do 2 sekunde unapred.
    bokanegra and Haifisch23 like this.

  5. #25
    Član Avatar korisnika amiocinovic90
    Član od
    14.5.2021.
    Lokacija
    Inđija
    Poruke
    123
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Hamilton, Mido ili Longines?

    Čestitke i uživaj u satu. Naravno postavi još koju fotku. Što se tiče kožne narukvice, mnogo mi se sviđa kako izgleda, i u zadnje vreme satovi su mi "miliji" na kožnoj narukvici. Sad da li je samo trenutna faza, možda zbog hladnijeg vremena, ali je trenutno tako. Tvoja prinova prelepo izgleda na koži, po meni mnogo bolje stoji nego na metalu.

    Послато са SM-A336B помоћу Тапатока
    IgorN. likes this.

  6. #26
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.156
    Lajkovi
    59426
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Hamilton, Mido ili Longines?

    IgorN. likes this.

  7. #27
    Novi član
    Član od
    8.5.2018.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hamilton, Mido ili Longines?

    Citat amiocinovic90 kaže: Pregled poruke
    Čestitke i uživaj u satu. Naravno postavi još koju fotku. Što se tiče kožne narukvice, mnogo mi se sviđa kako izgleda, i u zadnje vreme satovi su mi "miliji" na kožnoj narukvici. Sad da li je samo trenutna faza, možda zbog hladnijeg vremena, ali je trenutno tako. Tvoja prinova prelepo izgleda na koži, po meni mnogo bolje stoji nego na metalu.

    Послато са SM-A336B помоћу Тапатока
    Hvala!

    Kožna narukvica i kopča su baš kvalitetni, i poprilično je udobna za nošenje. I meni je lepša na koži, a metalnu bih uzeo ako nekad dosadi da malo promenim.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5193
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hamilton, Mido ili Longines?

    Čestitka!

    Pošto reče da si eliminisao Longines zbog loše narukvice, da znaš da je metalna narukvica od Seastara 3 koplja lošija.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    BucaJr. and IgorN. like this.

  9. #29
    Član
    Član od
    6.10.2017.
    Poruke
    115
    Lajkovi
    487
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Hamilton, Mido ili Longines?

    U zdravlju ga nosio, lep sat.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    IgorN. likes this.

  10. #30
    Novi član
    Član od
    8.5.2018.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hamilton, Mido ili Longines?

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Čestitka!

    Pošto reče da si eliminisao Longines zbog loše narukvice, da znaš da je metalna narukvica od Seastara 3 koplja lošija.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Zahvaljujem!

    Elem, nesumnjivo da je Tissot narukvica sa Seastar modela lošija od one sa Longines HC/Conquest, ali opet radi se o razlici od 400 i više evra kada posmatramo nove modele u prodavnicama. S tog aspekta , a uzimajući u obzir da je Tissot ipak dosta ispod Logninesa u okviru Swatch grupacije, onda i mogu prihvatiti lošiju narukvicu kod Tissota. Nisam ja otpisao pomenute Longines modele samo zbog kvaliteta narukvice, ne želim da zbog toga umanjujem značaj ovih prelepih satova, samo smatram da sat od 1300e treba da ima nešto kvalitetniju metalnu narukvicu. Glavni razlog mog odustanka od Longinesa HC/Conquest sata jeste to što su mi generalno lepši satovi iz Spirit i Master serije, i nisam želeo da kupim sat samo zbog imena, koji svakako ne bih mogao često nositi. Zato, dok se ne ukaže nova prilika u budućnosti, zadovoljan sam i novim Tissot satom, to mu na kraju dođe neka vrsta kompromisa .
    Poslednja ispravka: IgorN. (2.11.2023. u 12:33)
    eee likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •