Predlažem i jedan Bulovin sat koji je već opisan na forumu:
Bulova 96B251 Special Edition Lunar Pilot Chronograph
Video sam ga u tržnom centru u Rajićevog pre nešto više od mesec dana. Prelep je.
Predlažem i jedan Bulovin sat koji je već opisan na forumu:
Bulova 96B251 Special Edition Lunar Pilot Chronograph
Video sam ga u tržnom centru u Rajićevog pre nešto više od mesec dana. Prelep je.
Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.
...Hvala svima,razmisljam,cenim,merim,ima u predlozima odlicnih modela...
Ne živi čovek samo o hlebu...
Odličan predlog Nešo!
Ne postoji povoljnija šansa, da se čovek domogne homaga legendarnog modela iz 1970 godine i vrhunskog Ciitizen P102 kvarc mehanizma, koji je sa 8 puta većom frekvencijom i skoro nezamislivim 8 umetnih rubina za Miyotine mehanizme, zaista nešto posebno - klizeća hronografska kazaljka i klizeća sekundara.
Ovakve vrste mehanizam je pokretao kvarc satove, koji su koštali po nekoliko hiljada eura. Ne znam, koliko je ovo ljubiteljima satova poznato ali Ciitzen je 2005 godine, kada je konačno postao 100 % vlasnik Miyote pokrenuo i japansku High End liniju pod nazivom Campanola. Zapravo nije reč samo o Citizenovoj liniji satova, nego njegovoj robnoj marki. Glavna ideja Campanole je bila jednakopravna konkurencija Grand Seiku. Grand Seiko 9F kvarc mehanizmi su poznati po temeljnoj komplikaciji datuma i gmt, dok su Campanola 676 i 677 predstavljali hronografe, pa čak i takozvani Grand Complication.
Tako i gore pomenuti P102 predstavlja vrhunski mehanizam, koji sa godišnjim odstupanjem +- 10 sekundi predstavlja potpuni ekvivalent Grand Seikovog 9F sa jednakim odstupanjem.
Sa kupovinom Bulove, 2008 godine, Citizen ovaj mehanizam pod novim nazivom Precisionist potpuno usmerava u novu pridošlcu, što pokazuje i veliki prodajni uspeh modela Lunar Pilot, koji Bulovi vraća tračak nekadašnjeg sjaja. Time se polako smanjuje Citizenov intenzitet fokusa na Campanoline modele, ali Citizen je imao druge planove sa ovim brendom, koji su nekoliko godina kasnije šokirali celokupnu horološku scenu.
Naime, 2012 godine Citizen kupuje švajcarsko preduzeće La Joux-Perret, proizvođača mehanizama iz La Chaux De Fondsa. To je bila firma, koja je tada postojala 14 godina a u svetu časovničarstva se proslavila, kada je pod prvobitnim nazivom Jaquet S.A lansirala mehanički kalibar La Joux-Perret LJP 5800 (1999 godine), koji je više-manje bio klon legendarnog Adolph Schild mehanizma AS 5008 iz 1973, koji se zbog kvarčne krize proizvodio samo nareden 4 godine. LJP 5800 sa komplikacijom alarma su proslavili Sinn 6066 Financial District Alarma Watch i Orisova linija Artelier Alarm.
Na žalost, Jaquet s.a (kasniji La Joux Perret) se proslavio i sa tamne strane slave, kada je njegov vlasnik Jean-Pierre Jaquet, 2003 godine bio uhapšen i postao glavna zvezda najvećeg švajcarskog časovničarskog sudskog procesa. 2002 godine je iz fabrike Miranda s.a, koja je dobavljač zlatnih kućišta Rolexu, nestalo oko hiljadu ovih sastavnih delova sata. Policijska istrage je godinu dana kasnije dovela do jednog od službenika firme Ulysse Nardin i Jean-Pierra Jaqueta, te njihovih 12 pomoćnika. Utvrđeno je, da je Jaquet pravio vrhnuske lažne roleks mehanizme i ugrađivao ih u ukradena kućišta. 2008 godine je osuđen na 4,5 godina zatvora i novčanu kaznu od 750.000 CHR. Izgubio je potpuno vlasništvo nad vlastitim preduzećem, koje prelazi u ruke takođe švajcarskog Prothor Holdinga i sledeće godine menja naziv u La Joux-Perret. Iste godine lansira još jedan vrhunski mehanički kalibar LJP 8235, koji pokreće reizdanje Corumovog model Admrals Cup Competition. Još veću slavu postiže, kada za Hublot iste godine razvije hronografski kalibar Hublot 44.
2010 La Joux-Perret od udruge British Masters kupuje brand Arnold & Son, koga počinje opremati sa vlastitim High End mehanizmima. Dve godine kasnije u priču ulazi Citizen i kupovinom La-Joux Perreta postaje vlasnik i Arnold & Son. Mnogim analitičarima je ovaj potez Citizena, bio milo rečeno, začuđujući ali je 2015 godine pozadina ove transakcije zasjala u svoj sjaju.
Citizen je spojio do tada nešto nezamislivo. U japansko dizajniranom satu je ugradio potpuno autentičan švajcarski mehanizam. Naravno, reč je o brandu Companola i liniji NZ0000, sa najpoznatijim modelom Ryuga. La Joux-Perret je za Campanolu razvio potpuno novi automatski mehanizam Y513 (25 rubina, frekvencija 28.800 b/h, 42 sati rezerve snage), sa komplikacijama Big Date i Power Reserve Indicator. Sa dnevnom preciznošću od -5 do + 10 sekundi i cenom satova oko 5.000 € ova linija ponovo ulazi u bitku na domaćem tržištu sa Grand Seiko, koji je sa dnevnoj preciznošći od +10 do -1 sekundi neznatno upečatljiviji.
Uglavnom, Bulova Lunar Pilot je, što se mene tiče, najbolji Price Performance izbor u svetu kvarc satova. Kvalitetu ove vrste mehanizama, pokazuju i polovni Campanola kvarčni satovi, koji se još i danas prodaju po iznosu od 2,5 k € i na više.
+1 za Bulovu.
Neso, koliko je kostao, znas li?
Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...
Objasnio
https://www.bpmsatovi.com/proizvodi/...nograph-96b251
Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
Koliko vidim na sajtu, košta oko 65.000 dinara: https://www.bpmsatovi.com/proizvodi/...nograph-96b251
Moram priznati, nisam gledao cenu, samo sam blejao pred izlogom
Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.
Ja sam došao mrvu bliže, do ormara u radnji . Povelik je i stvarno dobro izgleda. Za moju ruku - veličina je odlična
Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
Ogroman sat... Sta im je trebalo da odstupaju od tradicionalne verzije koja je bila cini mi se 42...
Bookmarks sajtovi