Strana 5 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 66
Like Tree40Likes

tema: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E

  1. #41
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E

    Zaboravio sam da napomenem, da je član patek izneo činjeničan post i da je u potpunosti tačan, što se servisa Sense-a tiče. Samo mislim da ljudi hoće izaći u susret, kada se javi problem.

  2. #42
    Mlađi član
    Član od
    20.7.2012.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    54
    Lajkovi
    63
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E

    Seiko & Citizen Forum: When I emailed Higuchi with this same question, he said....>>

    Ne znam da li je to isti TiCC koji je na Citizen modelima?
    Po ovome ispada da je TiCC duplo tvrđi od Duratec-a...

  3. #43
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E




  4. #44
    Mlađi član
    Član od
    20.7.2012.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    54
    Lajkovi
    63
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E

    Ima li još nekih predloga za sat do 500E?
    Možda neki Švajcarac, hronometar, automatik... ili možda puno tražim za te pare?

    Voleo bih samo da je neki model koji ima kod nas u prodaji.
    Hvala još jednom svima....

  5. #45
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.327
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E

    Imaš neke Candinove satove u tom cenovnom rangu ako hoćeš švajcarca. Mehanički/automatski su gotovo uvek skuplji, ali ako te zanimaju kvarcni, izbor se povećava. Osim pomenutog švajcarskog brenda, imaš mnoštvo modela Seika i Citizena. Seiko ima automatske satove po povoljnim cenama, a za manje od 500€ možeš naći mnogo dobrih štopera ovih proizvođača. Jeste da su japanski, a ne švajcarski, ali su kvalitetni. Krajnji izbor će zavisiti od tvog estetskog ukusa, jer kod japanskih satova nema greške po pitanju mehanizama.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #46
    Mlađi član
    Član od
    20.7.2012.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    54
    Lajkovi
    63
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E

    Candino mi vizuelno ne odgovara, jer vec imam jedan elegantniji sat, a i većina njihovih modela je sa kožom što mi takođe ne odgovara.
    Što se tiče Seika, shvatio sam da je Citizen Eco Drive mnogo bolji pazar od Seika u tom cenovnom rangu jer su Seiko modeli ipak samo kvarc (ne želim da sporim kvalitet njihovog kvarca, ali za te pare bih ipak nešto više).

    Fortis mnogo prevazilazi budžet, ali mozda nije loša ova Festina BPM Satovi & Nakit. Festina muški satovi Chrono Bike kolekcija-F16599/3
    Pitanje je samo da li se Festina može meriti sa Citizenom?
    Ako se ne varam Citizen ima daleko bolje mehanizme od Festine.
    Znam da nisu puno popularni Ti modeli, ali meni nekako Ti mnogo moćnije i lepše izgleda od čelika. A kao što sam već pomenuo, Ti mi više odgovara i zbog mora i zbog allergy-free svojstva, mada nisam isključiv.
    Sve u svemu, potraga se nastavlja...

  7. #47
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.327
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E

    Citizen je svakako najbolji izbor od ovih koje pominješ. Imam njihov nighthawk i njime sam prezadovoljan. Što se tiče Festine, jeste da među forumašima nije mnogo cenjen, ali ne može se reći da je đubre. Ja nisam imao nijednu festinu, pa ne mogu da kažem da ja imam loše iskustvo sa njima, a na forumu ima različitih mišljenja. S druge strane, moja žena ima jednu festinu, koja već nekoliko godina radi, ali otpao joj je jedan šraf koji pričvršćuje kućište i sat je morao na servis jer se mehanizam skvasio. Od tada radi normalno.
    backarelli likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #48
    Mlađi član
    Član od
    20.7.2012.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    54
    Lajkovi
    63
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E

    Juče sam bio u Sense radnji i video oba modela
    i čelični Citizen AV0030-60E
    i titanijum Citizen AV0020-55H
    Napominjem da se ova dva modela uživo, jako razlikuju od onih na slikama. Ostavljaju drugačiji utisak.
    Moram priznati da mi čelični uživo deluje mnogo ozbiljnije i moćnije kada je u pitanju sam cifer.
    Sa druge strane narukvica od titanijuma je, za mene, daleko lepša i prijatnija.
    Ono što me još zanima, a nisam uspeo da pronađem na netu, je to da na čeličnom modelu ne piše SAPHIRE (dok na Ti modelu piše) na poklopcu. Da li to znači da nije safirno staklo? Nisam baš mogao da ga kvasim u radnji da proverim.
    Drugo pitanje je da li je čelični model ALL Stainless Steal ili ne (neka presvlaka...). S'obzirom da na Longines-u koji imam baš piše ALL SS, na ovom Citizenu piše samo SS.
    Ne znam da li cepidlačim ali to su mi utisci i dileme.

    Inače sam sat od Ti je drastično lakši, što me dovodi do zaključka da je ili napravljen od titaniuma (a ne presvučen SS), ili je presvučen na neki lakši materijal (Al, Mesing, Bakar) što opet znači da će se vrlo brzo oštetiti jer je osnovni materijal mekan.

    Pozdrav...

  9. #49
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E

    Možeš naći lako na netu specifičnu težinu Ti i Če , pa ih uporedi sam. Ništa od tvojih predpostavki (zaključaka) se ne može uzeti u obzir (ni teoretski ni praktično) , tako da se ne zamaraš bezpotrebno sa tom tematikom. Već sam ti napisao, a Vladan dao i link, gde se možeš informisati vezano za materijale.
    Obe verzije su kvalitetne, samo imaj na umu da ćeš morati više da se potrudiš oko samog "čuvanja" sata, kada je Ti u pitanju. Razlog je vrlo teška i skuplja restauracija "rana i ožiljaka" , kako sam ti već i napisao. Dakle, sa svim je normalno da je Ti verzija drastično lakša. To je po nekima i mana, jer se stiče utisak "jeftine izrade" sata kada je na zglobu. Ja taj osećaj nemam.

    Što se safirnog stakla tiče, modeli u čeliku za Evropsko i Azisko tržište (av0030-60E , av0030-60A , i sa plavim dialom av0030-60L dostupan samo on-line) su dobijali safirno staklo i anti-reflektivni premaz. Sve zavisi za koje tržište je sat radjen (taj koji si gledao) . Postoje i varijante koje su sa safirnim staklom, a da to nije naznačeno na zadnjem poklopcu , tako da to nije merilo.
    Ako hoćeš u radnji napraviti neki test, jedino ti preostaje gledanje iz odredjenog ugla u staklo prema suncu. Safirno staklo bi trebalo davati neki "pink-rozikasti" odsjaj (da se tako izrazim) a kod mineralnog stakla, taj odsjaj je plavičast. Inače kod Citizenovih modela iz te klase je teško utvrditi putem interneta kroz spesifikacije , da li je na odredjenom modelu safirno ili mineralno staklo. Znači, model sa istom oznakom se pravio u obe varijante, kada je staklo u pitanju, te je skoro ne moguće utvrditi o kom staklu je reč, bez nekog testa.
    Ako ponovo budeš gledao modele, obavezno pogledaj na Ti verziji, da li je prisutan anti-refleksivni premaz (što se da lako utvrditi) . Nisam siguran, ali kod 2100 modela se fabrički saphire ugradjivao samo sa ir premazom, te se i tako može utvrditi da li ti čelični modeli imaju safir...
    Poslednja ispravka: backarelli (3.8.2012. u 17:03)

  10. #50
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Preporuka za sat u vrednosi oko 500E

    Zaboravih, pa neka moderatori spoje uz predhodni post...

    Takodje postoji razlika u samoj gravuri na zadnjem poklopcu sata, u zavisnosti od tržišta za koje je radjen. Probaj malo "procunjati" na google-u , pa videti u čemu je razlika kada je zadnji poklopac u pitanju...

Slične teme

  1. Predlozi za kupovinu sata do 200 EUR
    By kunja in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1045
    Poslednja poruka: 11.11.2018., 20:18
  2. Preporuka za sat do 300 eur ?
    By sand89 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 24.11.2011., 23:40
  3. Zidni sat - preporuka?
    By nickname in forum Podni, stoni i zidni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.2.2011., 14:30
  4. Preporuka za ženski sat
    By romina in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.9.2010., 21:33

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •