Preko godinu dana, možda i 1,5 godina. I ništa ne ukazuje na to, da će biti bolje.
Preko godinu dana, možda i 1,5 godina. I ništa ne ukazuje na to, da će biti bolje.
Ok. Tako sam i mislio, još mi se vrzmala po glavi informacija da se za sub čeka oko 2 godine, tako da nisam puno pogrešio.
Omega rules !!!
Kolega, imas li kakvih informacija o novom mehanizmu Breitlinga B20 (Tudor MT5612). Tražio sam po drugim forumima ali nema puno. Znam da je nov mehanizam ali reko čisto da vidim da nisi slučajno došao do nekakvih informacijama.
Na dosta tekstova sam naišao u kojima hvale taj Tudor MT5612 mehanizam.
Omega rules !!!
Pročitao sam na dosta mjesta da čak Rolex dobrim djelom stoji iza tog mehanizma. Pokušao sam da nadjem sliku sa djelovima, uporedim sa postojećim Rolex mehanizmima i vidim da li ima sličnosti. Na žalost nisam ništa našao. Ja to uzimam sve kao nagadjanje, sve je sa foruma i nisam vidio ni jedan ozbiljan tekst.
Ivke,
Kao i za svime što dolazi iz Tudora, tako i za ovim mehanizmom stoji Rolex. Legenda kaže, da su ga razvili Tudorovi inžinjeri 2015 godine, ali to su Rolexovi ljudi, jer svi znamo, da Tudor pre te godine, nije raspolagao sa In House mehanizmima. Osim toga, razvoj mehanizama MT5612, Rolexa 3255 i Rolex 3230 i 3235 je tekao istovremeno. Normalno je, da je bio sproveden na istom mestu, sa istim ljudima.
I zamena sa Breitlingom je bila obavljena na osnovi odobrenja Rolexa. To je zato, što MTP612 ima dosta sličnosti sa Rolexovim 3235 ali je normalno, da Rolex nije pao sa drveta, pa da hrani konkuenciju sa jednakom kvalitetom mehanizma.
Pored glavnih sličnosti između Manifacture Tudor5612 i Roleksa 3235, koje su 70 sati rezerve snage, bidierectional samonavijanja, frekvencija od 28.800 b/h i Rolex In House Microstella regulacije, razlike dolaze u protistresnom sistemu, koji je kod Tudora KIF, kod Rolexa je In House Paraflex, spirale (kod Tudor je silicijum, dok je kod Roleksa takoođe silicijum ali sa stepenom boljeg kvaliteta, tačnije najvišeg mogućeg - In House Blue Parachrom), Tudor je COSC certfikovana sa +- 4 sekunde dnevnog odstupanja, dok su svi Roleksovi mehanizmi takođe COSC certifkovani ali sa jedanput boljom preciznosšću od +-2 sekunde dnevnog odstupanja.
To su najbitnije razlike. Postoje takođe i u upotrebi materijala, koji je kod Roleksovih mehanizama uopšteno bolji nego kod MT5612 i još većoj dekoraciji mehanizma, koja kod Roleksa znatnije bolja i preciznija.
Poslednja ispravka: Haifisch23 (14.10.2020. u 10:41)
Da, oprema ga svojim poklopcem rotora.
Mehanizam je super i za ovih 5 godina je pokazao svu svoju raskoš.
Jeste off, ali moram. Nikad te Roleksove mehnizme nisam gledao sa odusevljenjem, smatrao sam da su bez razloga 5x skuplji od cosc Eta. Misljenje mi se promenilo nakon jednog klipa od pre mecec dana, klip je ovde na forumu, clan Branislav ga je okacio, nas clan NickH je radio servis Roleksa koji im skoro 50godina, i na kraju radi podesavanje sata u 5 pozicija, ima takav timegrapher sa glvom koja se obrce. Dobijeni rezultat je kao kod kvarcnog sata, u svim pozicijama skoro na 0S/d, beat error 0-0.1ms u svim pozicijama, i sto je neverovatno, amplituda se skoro ne menja kad se sat obrce. Koliko mi je poznato, balans komplet nikad nije menjan. Ako u tom Braji ima 1% takvih gena, a ima ih sigurno mnogo vise, ja nikad ne bih izabrao Etu pored toga. Ok, znam, sat je bio skroz navijen na sobnoj temperaturi, al bez obzira, to je za odusevljenje.
Poslednja ispravka: bezbi (14.10.2020. u 11:31)
Hvala vam na odgovorima. Haifisch23 izvini sto sam upao u temu.
Bookmarks sajtovi