Čestitam na tekstu
Čestitam na tekstu
Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!
svaka čast....
Super članak!
Odličan tekst!!!
Svaka čast!!!
hvala.
Može.
Dobar časovničar će ti to odraditi.
ZAJEDNO SMO SKUPA!
Hvala.
Vozdra drustvo! Na ovom forumu sam procitao razne nacine za identifikaciju vrste stakla. U stvari akrilno staklo je lako identifikovati, problem je sa razlikovanjem mineralnog i safirnog stakla. Ovo pitanje je i mene zaintrigiralo, tako da sam tragajuci po internetu za sigurnim i u isto vreme jevtinim resenjem naleteo na opis sprave zvane Diamond Selector II. Bez problema sam ga nasao i na ebayu za po meni pristupacnu cenu od nesto manje nego 27 dolara. Danas je stigao. Brzo sam ga stavio u pogon, i doziveo sam dva iznenadjenja. Za jedan me je pripremio prodavac tvrdeci da staklo jeste safirno a ja mu nisam bas verovao, a kod drugog sata nisam ni imao pojma.
Sledi jedan video koji sam nasao na jutubu a koji prikazuje kako radi spravica:
Potvrdilo se da radi upravo ovako, razlika prilikom detekcije na mineralnom i na safirnom staklu je ocigledna. Nema greske! Vredeo je svaki cent koji sam dao za njega.
Jos da dodam da provera apsolutno ne uzrokuje nikakvo ostecenje stakla, instrument radi na principu merenja termalne kondukcije.
Imam jedno pitanje u vezi stakla na satu.
Postoji neki tecni kristal koji se koristi za zastitu ekrana mobilnih telefona, televizora itd. po nekim testiranjima otporniji je od stakala i folija koje se stavljaju radi zastite ekrana. Zanima me da li je neko te kristale koristio i sta mislite o tome da se nanese i na staklo sata kao dodatna zastita od grebanja i nezeljenih ostecenja?
Bookmarks sajtovi