Ne ne, ne želimo nikakvu raspravu samo pričamo i komentarišemo... Ja sam samo rekao da se Breitling sam definiše kao brend kome je totalno apsurno da radi in house mehanizme kada mu je mnogo isplativije da to kupuje od drugih.
Ne ne, ne želimo nikakvu raspravu samo pričamo i komentarišemo... Ja sam samo rekao da se Breitling sam definiše kao brend kome je totalno apsurno da radi in house mehanizme kada mu je mnogo isplativije da to kupuje od drugih.
Tu su verovatno napravili propust u izgovorenoj recenici ali nema veze. Sto se tice cene, mislim da nista veca ne bi bila cena. Ima GS sasvim pristojnu cenu, a imaju I Credor koji opet ulazi u rang najviseg svajcarskog dostignuca I cena, sta bi za to onda tek rekli...
Ne kažem da je bilo koji od ta dva bolji od SBGA229 koji zaista ima odličnu cenu, ali čemu Spring Drive u diveru? Ja bih uvek pre uzeo automatik, zbog lakše i verovatno jeftinije popravke. Ovaj SLA017 ima 8L35 mehanizam, košta preko 4000 dolara, dakle sličnog su cenovnog ranga i da imam 5000 dolara za diver uzeo bih SLA017, ali to je sve stvar ličnog ukusa.
Potrebno je uzeti u obzir činjenicu, da su proizvođači izvan SWATCH grupacije bili prisiljeni u razvoj sopstvenih mehanizama, kada im je ETA reducirala opskrbu. To je bio jedan od glavnih razloga zašto je Breitling razvio kalibar 01. Meni se njihova prethodna filozofija sviđala. Zašto ulaziti u ogromne troškove za razvoj, ako su ti odlični mehanizmi preko puta dvorišta. Ionako je većina high end švajcarskih proizvođača koristila u entry levelu tipske mehanizme, kao što su Valjoux, Lemania, ETA, Unitas, DD....A i za nas je to bilo ok. Ako si imao Breitling ili bilo koji High End sat sa Valjoux, mogao si ga dati u servis lokalnom dobrom časovničaru sa troškom, koji je bio tri do četiri puta jeftiniji nego sada, kada je potrebno sat servisirati u zvaničnom servisu, koji u dosta slučajeva sat šalje proizvođaču, što povećava cenu servisa i rok čekanja.
Srećom, Breitling 01 se pokazao, vrlo dobrim mehanizmom. Da li je zaista bolji od Valjouxa 7750? Pitanje. Činjenica je, da je skuplji.
Vrhunski Seiko modeli nose breme, tj. hipoteku jeftinijih modela koji koštaju od ispod 100 do par stotina evra. Mnogi potencijalni kupci između ostalog zbog te činjenice pre biraju satove švajcarskih proizvođača, čiji čak i entry modeli spadaju u grupu satova koji su predmet želje brojnih potrošača. Jeftiniji Seikovi modeli imaju fantastičan odnos cene i vrednosti i često izgledaju skuplje nego što su plaćeni.
Ako kolega Milan želi da se upozna sa dostignućima Breitlinga, postoje brojni tekstovi o tome, kako na netu tako i na našem forumu.
Moj izbor kada su u pitanju ova dva proizvođača:
Odlična konstatacija Piksi! Teško da je opravdano da su ova dva Braje verovatno i više nego dvadesetrostuko skuplji od ova dva Seika.
Chuck nije opravdano, ali je istovremeno i realno:
Cenu odredjuje proizvodjac, ali je verifikuje trziste. Taj proces nije jednostavan, i mnogo faktora utice na cenu. Ali svaka cena koju prihvati trziste je realna.
Evo ga i prvi mehanički diver iz Grand Seika. Narukvica=SAVRŠENSTVO.
https://www.youtube.com/watch?v=9opsI7Z5RoY
Vrh GS! I prelepo hi-beat klizanje sekunadare
Bookmarks sajtovi