Ne znam da li je ovo neko kacio,i da li je uopste za ovu temu....ali krajnja nebuloza
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... brand.html
Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
next year at this time I'll be a millionaire
Pozdrav, nov sam na forumu,postavljam pitanje ovde jer je jedna od najposecenijih tema, pa molim za odgovor. https://www.poljot24.de/en/9211-1940214.html
Jako mi se dopada ovaj sat, interesuje me da li mi neko moze reci sta mogu da ocekujem, odnosno, da li je neko imao iskustva sa ovim sajtom - proizvodjacem, posto mi sve deluje dosta komplikovano na temu Poljot-a. Da li vredi tih 40k dinara, kakav kvalitet mogu da ocekujem? Hvala i pozdrav
Pozdrav!
Prodavač satova je firma Poljot 24.de, odnosno njen vlasnik Julian Kampmann. Neproblematičan, ljubazan, susretljiv, iskren u granicama svojih mogućnosti.
Proizvođač sata je firma Poljot International De, koju je osnovao odličan časovničar idizajner Alexander Shorokhov u Frankfurtu na Majni - Nemačka, 1992 godine. On je kasnije napravio izvrsnu karijeru pod brendom, kojeg je nazvao po sebi.
Poljot International je najveći deo postojanja spajao sovjetske kalibre (Poljot) sa vlastitim (zapadnim) dizajnerskim stilom i uspeo, da postane član Nemačkog udruženja časovničara, što mu daje prilličnu dozu pozitvine reputacije. Ali, pošto ćemo za mesec i nešto dana zagazati u treću deceniju 21. veka, a firma Maktime, koja je nakon propada Poljota, preuzela proizvodnju njegovih mehanizama, već 9 godina ne postoji, moramo znati, da je skoro nemoguće doći do takvog "originalnog" mehanizama.
Poljot International satove potpisuje sa Made in Germany i to je istina. Satovi se sastavljaju u Nemačkoj.
Alexander Shorokhov koristi ETA i Poljtove mehanizme. Ovi zadnji su originalni mehanizmi, koje su u potpunosti restaurirani i ukrašeni plavim šrafovima. Njegovi satovi imaju retail cenu od 2.000 do 3.000 €, pa je to i logičino i zaslužuje takvu vrednost.
Sada, da li je ovaj PI 9011, koji pokreće sat za koji se zanimaš zaista originalna Molnija ili nije, nemouguće je egzaktno reći. Velika je verovatnoća, da je napravljena na nekom drugom mestu i uvezena u Nemačku, gde je ugrađena u sat. Ovo bi bio najlogičniji odgovor. Ali čak i uz pretpostavku, da dolazi iz Kine, to ne znači, da je slab mehanizam. Poljot International je sastavljen od iskusnih časovničara, koji znaju svoj posao. Ono što je važno je da se radi o ručnom navijaču ali Julian će ionako uz sat poslati detaljna upustva.
Sa obzirom, da je cena vrlo povoljna, ako ti se toliko sviđa, ne vidim posebne prepreke, koje bi te odvratile od kupovine. Jedino, ako očekuješ izvoran ruski sat. To je danas moguće jedino preko Vostoka. Sve ostalo je International.
Što se tiče kasnijeg održavanja. Struktura mehanizma je poznata privatnim časovničarama i tu ne bi smelo biti problema.
Ne slažem se sa naslovom članka ali mi uvek prijaju teme o satovima
https://www.b92.net/biz/vesti/svet.p...nav_id=1843805
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Omega rules !!!
Zašto misliš, da se Rolex ovde loše pokazao? Zbog toga, što su povećevali nošen sat i uporedili sa potpuno novim Grand Seikom?
Mene ovaj video asocira na najlegendarnijeg, još živećeg časovničara - Philippa Dufoura. Od kada je pre 10 godina preminuo George Daniels, on je jedini, koji sat pravi ručno - od početka do kraja.
Philippe Dufour je bio baš onaj, koji je nekoliko Seikovih časovničara pre 20 godina učio, kako se prave minutni repetitori, sonnerie i kako se poliraju mostovi mehanizma sa Gentian drvenom četkicom. Njegova slika još uvek visi na počasnom mestu u Micro Art Studiu, gde nastaju Credor i Eichi.
Philippe Dufour je izjavio, da je u poslednjih 30 godina kupio samo dva sata. Oba su u glavnim ulogama u ovom videu a nijedan od njih nije Grand Seiko. Za Datograph je rekao, da je to za njega najbolji hronograf ikada napravljen a za GMT 2, da je odličan sat i da je jednostavno poželeo, da ga ima. Svi oni koji su pratili delo i njegovu biografiju neće imati razloga, da ne veruju, kada kaže, da nije čovek koji bi zvao okolo i molio za usluge. Otišao je u Rolex salon i tamo su mu rekli, da postoji lista čekanja. "Pa onda me stavite na listu čekanja". Ni sam ne zna kako ali nakon dva meseca su ga pozvali i prodali mu sat. Verovatno je toliko trebalo vlasniku radnje, da dođe sebi, kada je video, čije ime se našlo na listi. Čak i najveći je čekao.
Izjavio je, da ga više puta mlađi kolekcionari pitaju, čime da započnu kolekciju. Na prvo mesto daje Rolex za koga kaže, da je odličan value for the money i da je brend od poverenja. Drugi brend, koji uvek preporučuje je Nomos.
Obuka za obradu Zaratsu traje 3 godine i naravno, da nije marketinški trik - kada pričamo o Credoru i većini Grand Seika. Zaratsu, koji se spominje u nižim cenovnim razredima - verovatno ga izvršavaju pripravnici.
Neprecizna obrada skazaljki I diala kod Rolexa nije rezultat korišćenja sata. Ako su GS radili i pripravnici, odradili su ga odlično. Kao što rekoh, u ovom snimku Rolex ima značajno lošiju obradu u odnosu na ostale satove. Ne mislim to, nego sam video kao i svi ostali koji su pogledali video. Ne volim Seiko zbog mnogobrojnih razloga (lična preferenca, da ne otvaram temu), nijedan od ova tri prikazana sata verovatno neću nikada posedovati (niti imam sredstava za to, niti imam tvoju strast i želju da se žrtvujem za to). Rolex sam počeo da cenim na pravi način isključivo zahvaljujući tvojim postovima (izuzimajući investicionu stranu kupovine tog brenda koje sam uvek bio svestan) . Rezultat ovog snimka je jasan, da li je to bila namera snimatelja ili ne, neću da ulazim u to, ali jeste uticalo malo na moju percepciju i shvatanje ovih brendova. Pozdrav
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Bookmarks sajtovi