Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom BMW Vision EfficientDynamics

    Naleteh na Internetu na slike ovog koncept vozila i zaista sam ostao bez daha. Siguran sam da se nekom neće svideti ovaj futuristički dizajn, ali mene je ipak oduševio, pošto sam ja, kako se to na engleskom kaze, tech freak.

    Specifikacija je takodje impresivna, a dovoljno je napomenuti da je u pitanju hibridni automobil sa trocilindričnim turbodizel motorom i dva pomoćna elektro motora sa ukupno 356 konjskih snaga. Ubrzava od 0-100 km/h za 4.8 sekundi, maksimalna brzina je 250 km/h (elektronski ograničena), potrošnja goriva prema EU testu je 3.76 litara/100 km, a emisija ugljendioksida samo 99 grama/kilometru!

    I na kraju slede slike i video:








    Zvanični link: https://www.press.bmwgroup.com/press...tem=node__2368



    Pozdrav,
    V.S.
    Priložene slike Priložene slike BMW Vision EfficientDynamics-bmw-vision-6.jpg   BMW Vision EfficientDynamics-bmw-vision-7.jpg  

  2. #2
    Novi član
    Član od
    5.3.2009.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: BMW Vision EfficientDynamics

    Stvarno gledam ovo cjelokupno i čovjek se zapita, šta dalje.?
    Za mene je BMW uvijek bio i ostao nešto savršeno i malo potajno.
    I ovaj put su odradili zadaću baš po mojoj želji.
    I kad bih se dočepao masnih para na lutriji reagovao bih poput urođenog refleksa i hladno kupio ovo:
    BMW Vision EfficientDynamics-bmw_m3_645_1280x1024.jpg

    E al´ da ne pričam puno o snovima i željama.....
    samo da kažem da mi ovaj hibrid
    BMW Vision EfficientDynamics-bmw_ed_vision_1144_1280x1024.jpg
    mnooogo liči na BMW M1
    BMW Vision EfficientDynamics-bmw_m1_concept_wow_05_1280x1024.jpg

    BMW Vision EfficientDynamics-bmw_m1_concept_wow_06_1280x1024.jpg
    Eto ja se malo ispričah,pa nek drugi nastave...

    Pozdrav do narednog komentara.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: BMW Vision EfficientDynamics

    Moram da priznam da mi se izuzetno sviđa mališa, osim možda onog plavog svetla na mestu prednje maske. I mislim da su sa ovim konceptom prevazišli i japance, kada je dizajn hibridnih kola u pitanju.
    Sa druge strane, ni stručnjaci toyote ne sede skrštenih ruku i uveliko rade na novim konceptima i modelima. A po pitanju tehnologije hibridnih kola, trenutno su na 1. mestu.





    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: BMW Vision EfficientDynamics

    Bmw i Mercedes u ovom trenutko imaju u rukama tehnologiju koja je barem 10 godina ispred Tojote,samo sto su oni Nemci,gledaju da iskoriste svaku tehnologiju maksimalno,pa tek onda da predju na sledecu,dok Japanci svake godine izbacuju neko cudo,koje svi vec sledece godine iskopiraju.Ovaj Bmw concept koji sam gore video je u najmanju ruku revolucionaran.3,nesto potrosnja, 250 km/h brzina,ultra namrgodjen izgled,4,5 do 100.Jednom recju ovo u ovom trenutku Tojota,kao i svi drugi proizvodjci zajedno mogu da sanjaju.Pogledajte I BMW Gina koncept sa karoserijom od savitljivog metala,koja menja oblik,i bice vam sve jasno.Surovi su ovi Nemci.Od Japanaca jedino od HONDE ocekujem uskoro neko cudoviste koje trosi vazduh i ide 400 na sat,i ima ubrzanje 0,2 do 100

Slične teme

  1. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.9.2010., 22:53

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •