Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 83
Like Tree50Likes

tema: Na kojoj ruci nosite sat?

  1. #71
    Novi član Avatar korisnika dan555
    Član od
    22.6.2014.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    15
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Na kojoj ruci nosite sat?

    На десној, дешњак и нисам геј.
    Знам да се сатови носе на левој, пробао сам и тако и једно време је био на левици али, не знам зашто, није ми легло, па се вратио десној.
    Осим клиначког „нећу да будем као сви остали“ једини озбиљни разлог је то што ми је лакше подићи десницу и погледати на сат. Сада сам већ толико навикао да би ми било необично да га пребацим на леву.
    Мана је што је сат много више изложен могућности оштећивања али и на то сам навикао и прихватио. Сатови ми трају дуго па им то што су на десној очито не смета превише.

  2. #72
    Novi član
    Član od
    5.11.2011.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Na kojoj ruci nosite sat?

    Citat dan555 kaže: Pregled poruke
    На десној, дешњак и нисам геј.
    Знам да се сатови носе на левој, пробао сам и тако и једно време је био на левици али, не знам зашто, није ми легло, па се вратио десној.
    Осим клиначког „нећу да будем као сви остали“ једини озбиљни разлог је то што ми је лакше подићи десницу и погледати на сат. Сада сам већ толико навикао да би ми било необично да га пребацим на леву.
    Мана је што је сат много више изложен могућности оштећивања али и на то сам навикао и прихватио. Сатови ми трају дуго па им то што су на десној очито не смета превише.
    +1

    Mada ja imam i dodatni razlog još otkad sam trenirao rukomet (bio golman) i doživeo povredu leve ruke te mi je stavljen gips... Od tada odšeta sat na desnoj ruci...

  3. #73
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Na kojoj ruci nosite sat?

    E jadni mi golmani... ja povredu zgloba desne ruke zaradio na fudbalu, punim volejem sa 3 metra... nikad nije propisno zacelilo, i dan danas moram da nosim steznik svaki put na golu. Kad razmislim, ko zna sta bi se desilo kad bih njome ukljestio sat izmedju sake i podlaktice - verovatno bih umro od bola ili tako nesto.

    Da ne sirimo u novu temu, kako nosite sat ? Da li ga nosite svaki put kad izadjete napolje, a inace vam stoji na stolu/u kutiji, ili ga uopste ne skidate ?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #74
    Novi član
    Član od
    5.11.2011.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Na kojoj ruci nosite sat?

    Citat himmelstrider kaže: Pregled poruke
    Da ne sirimo u novu temu, kako nosite sat ? Da li ga nosite svaki put kad izadjete napolje, a inace vam stoji na stolu/u kutiji, ili ga uopste ne skidate ?
    Nikad ga ne skidam sa ruke.

  5. #75
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Na kojoj ruci nosite sat?

    Uvek na levoj ruci i nikada ga ne skidam sem kada se kupam, bavim sportom (a i tada nosim drugi sat) ili radim nesto sto bi moglo da ga osteti...

  6. #76
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Na kojoj ruci nosite sat?

    Ja ga licno ne skidam ni kad nesto moze da ga osteti... to jest, samo kad je rizik bas ozbiljan. Za vreme sporta vise nikad, zato sto sam dva put zavrsio sa krvavom rukom samo od sata. Skidam ga takodje za vreme kupanja, a ponekad ga skinem sa ruke u sred dana, zasmeta mi ponekad narukvica kad mi je ruka na stolu. I naravno, kako bi ga ocistio... ponekad dvaput dnevno, u zavisnosti od onoga sta je radio
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  7. #77
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    629
    Lajkovi
    4532
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Na kojoj ruci nosite sat?

    Citat BedMadaFaker kaže: Pregled poruke
    ^ ^ Imaš i satove koji imaju krunicu na drugoj strani tj. na broju 9

    Prilog 12240
    Chekaj, pa ovaj sat se zove GREH zato sto je sav naopak i pogresan...

    Pravilo je (mislim i da se u bontonu spominje kao pisano pravilo) da se sat nosi na levoj ruci.

    btw: ja sam levoruk, nosim sat na levoj ruci i ne smeta mi ni malo.

  8. #78
    Mlađi član
    Član od
    19.9.2014.
    Poruke
    33
    Lajkovi
    58
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Na kojoj ruci nosite sat?

    Ja sam takodje levoruk i kad sam prvi sat (i jedini) kupio, otkopcao sam i stavio refleksno na levu ruku, i onaj covek tamo me pita 'znas li na kojoj ruci se nosi sat', ja se nasmejah i rekoh 'na onoj na kojoj mi vise odgovara'
    Cao dovidjenja

  9. #79
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Na kojoj ruci nosite sat?

    Ajd malo da ozivim temu ...kada sam sa nekih 6,7 godina dobio od oca prvi neki plavio digitalni casio, stavio sam ga na desnu ruku...nisam mnogo nosio taj sat jer tada nisam video nista interesantno u tome i brzo je zavrsio u ormanu , ali secam se da sam prvi sat nosio na desnoj ruci ...
    Pre nekih 6 meseci sam dobio porodicni seiko 5 i stavio ga odmah ne levu ruku jer mi nekako deluje prirodnije, logicnije ...probao sam posle citanja ovih upisa da stavim sat na desnu ruku , nosio sam ga pola sata ali ne vredi ...osecam veliku tezinu na desnoj ruci i lakocu na levoj (ako sam se pravilno izrazio), kada sam vratio sat na levoj osecam da sam se izbalansirao

    Elem i meni je cudno kad vidim nekog da nosi sat na desnoj ruci ...ne znam zasto ali cudno mi izgleda i sto se mene tice verujem da je pravilo da se sat nosi na levoj ruci

    Takodje sat skidam samo dok spavam, ne zato sto mi smeta ili slicno nego zato sto se plasim da ga ne ostetim, cim se budim odmah stavljam na ruku, nebitno da li izlazio napolje ili ne a desavalo mi se par puta da zaboravim da ga skinem i odem na spavanje sa satom...prosto stvar navike uopste nemam osecaj da mi je sat na ruci
    VLADAN P likes this.

  10. #80
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    124

    Određen forumom Re: Na kojoj ruci nosite sat?

    Interesantna tema...

    Satove sam, jos iz vremena kad sam bio klinac, uvijek nosio iskljucivo na lijevoj ruci... U tim djecackim danima formirale su se jos neke navike, nikada ne spavam sa satom, sat najcesce skinem kad sam kuci, pa onda odlaganja na sigurno mjesto - nikada ne ostavljam satove razbacane okolo - isl...

    A onda, zbog prirode posla i potrebe da, dok radim, konstatno sinhronizujem pokrete ruku, koristeci desnu na misu, a lijevom prelazeci preko tastature lijevo-desno, poceo sam, ima tome vec nekoliko godina, primjecivati ogrebotine po tastaturi, a bogami i recke po kopci sata i kaisevima, i to uglavnom kada bih nosio dajvere s masivnom kopcom... Njih sam poceo prebacivati na desnu ruku, dok radim, a onda bi se cesto desilo i da ostanu na desnoj ruci, dok se ne vratim kuci...

    Mada, i pored toga sto sam primoran satove cesto privremeno prebaciti na desnu ruku, ipak mi je lijeva ostala glavna. Na nju idu svi laksi satovi, a i dajveri, ako nisam na poslu.
    VLADAN P and piksi like this.
    Он сказал: "Поехали!"

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •