Strana 25 od 60 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 250 od ukupno 598
Like Tree901Likes

tema: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

  1. #241
    Stariji član
    Član od
    19.7.2013.
    Poruke
    1.107
    Lajkovi
    9072
    Reputacioni uticaj
    124

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    zaDarka sve preporuke u dve reci se dogovorita a sto se tice poliranja stavio sam ja u odgovarajucu temu(poliranje satova) sta sve radi jer neradi samo to pogledaj
    Neša likes this.

  2. #242
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.327
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Imao sam prilike da se upoznam sa Darkom, koji je pravi ljubitelj i poznavalac satova, a među mnoštvom lepih satova koje ima pronašao sam i jedan pravi dragulj - Elektroniku Made in USSR. Sat je u sledećoj temi: Neša-san and his Seiko Ninja Squad, товарищ Неша и его советская/русская сборная команда i ostali satovi
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #243
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Jednom prilikom, kad mi je stigao sat kurirskom sluzbom (AKS), uzeo sam paketic i krenuo da otvaram kako bi video sta je unutra (za svaki slucaj). Objasnjavam ja to kuriru usput, a on mi kaze nesto u fazonu "Pogledaj slobodno, isti ti djavo". Dakle, moram da platim, nebitno je sta mi je poslato.

    Pitanje je, da li je moguce da prilikom prijema posiljke pogledam paket, i sta slucaju da ne odgovara dogovorenom ?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #244
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36959
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Zašto bi platio parče drveta??? Pa da je unutra bio bi tolika ... da ne napišem? ??? I ovog iz aks..i prodavca bi s tim po glavi. Imaš pravo da prodavcu napomenes da hoćeš da vidiš robu. Pa meni su sat gledali pola dana, i još mi rekli da će ga nositi i razmisliti da li uzimaju ili ne. Zamisli da im je pao i posle im se ne svidja. Svašta ima..otvori,vidi pa tek onda plati
    himmelstrider likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #245
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Kurir ne moze da me optuzi za nesto tipa "zavlacenje prodavca i kurirske sluzbe", da se vadi na to kako ce on biti odgovoran za otvoren paket kasnije, ili tako nesto ? Ili, kao sto si rekao, da pribegnem metodu "i njega i prodavca po grbini" Znam da neke kurirske sluzbe imaju tamo prilikom slanja da naznace da paket moze da se otvori prilikom prijema...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #246
    Novi član Avatar korisnika sasaasas
    Član od
    10.3.2011.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    29
    Lajkovi
    70
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Pozdrav svima iz Obrenovca

    Imam jedno pitanje u vezi Mido Commander Ocean Star Dato Day...(au, dugackog li imena).
    Naime.....posle danonocnog preturanja po netu, vidim da se na pozadinama vecine tih satova nalazi oznaka za model (npr.636-8429-kao na prilozenoj slici) ali pored tog broja (ili ispod njega) se nalazi i neki visecifreni broj, koji je verovatno serial no.
    I na vecini pise pozadi, uz ovakve iste oznake i simbole i ono "Swiss Made".

    Na ovom Commanderu, kako se vidi na slici, ima samo te razne oznake i simboli, i ta oznaka modela (ref.no.) ali nema serijala. Nema ni onog "Swiss Made"...
    Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci-11092382_20140301_125912.jpg
    U textovima koje sam citao kaze da su brojevi tipova kucista utisnuti izmedju usica za kajis, ali da postoje i brojevi sa unutrasnje strane zadnjeg dela kucista ("poklopca").
    Commander Ocean Star se ne otvara klasicno, nego preko stakla, pa ne mogu da proverim da li ima taj broj unutra.

    Plasim se da li je to "real" Mido ili mozda neki falsh.........
    Kina, Tajvan i slicne zemlje su chudo...pa reko bolje da pitam nego da otkrijem kasno da sam se zeznuo.

    Mada, moram priznati, da nisam ni naisao bas na previse fotografija pozadine Mido-a....
    Sve me to zbunjuje.......

    Mido satovi su retki ovde, ja nikad nisam uzivo ni video nijedan pa ne znam sta da mislim.

    Ovaj nije novi model, vise retro je u pitanju, pa opet razmisljam mozda je u raznim periodima proizvodnje razlicito i obelezavano to sve sto me zbunjuje......a taj se model proizvodi vec 50-tak godina.

    A kao za baksuz, bas nisam medju tim silnim slikama na netu nasao sliku pozadine takvog kao sto je ovaj za koji pitam.
    Prednji deo, sa strane itd to sam nasao, ima ih dosta, ali bas niko nije postavio sliku pozadine.

    Strucnjaci, poznavaoci...pomozite ako nesto moze da se pomogne.
    Unapred se zahvaljujem svim potencijalnim "pomagacima"........

    Pozdrav
    Sasa
    Poslednja ispravka: RUS (4.3.2014. u 10:30) Razlog: Premesteno u odgovarajucu temu

  7. #247
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.327
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Ima li neko iskustva sa Mido Commander satovima-pitanje

    Možeš li da postaviš slike sata koji poseduješ, i to u makro rezoluciji? Na slikama treba da budu poklopac, mehanizam i prednji deo sata.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #248
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    984

    Određen forumom Re: Ima li neko iskustva sa Mido Commander satovima-pitanje

    Nisam siguran koliko ću pomoći.

    Koliko sam razumeo ti si zainteresovan za sat sa KP ( gledajući fotografiju koju si postavio )
    Ovde možeš videti dva takva sata ali poklopci nisu identični. Natpis Swiss made, font je drugačiji i broj ispod ref. broja je prisutan što nije slučaj kod sata sa KP. Doduše ti brojevi su plitko ugravirani pa su se možda izbrisali kod sata sa KP ili se vide pod određenim uglom.
    Mido Commander 636-8429 | eBay
    MIDO Commander Ocean Star datoday Herren Armbanduhr mit Milanaisearmband | eBay

    Ovde možeš videti sat koji ima idetičan poklopac ili potpuno drugačiji brojčanik u odnosu na sat sa KP.
    Mido Ocean Star for $�757 for sale from a Trusted Seller on Chrono24

    Ovde takođe možeš videti model koji doduše nije identičan ( ovo je sat sa cosc mehanizmom, nema natpisa Ocean Star, itd. ) ali ono što je bitno na poklopcu takođe nema natpisa Swiss made.


    Tako da meni se čini da taj natpis Swiss made na poklopcu nije garancija orginalnosti.
    Ako bi od prodavca uspeo dobiti slike mehanizma to bi rešilo mnoge nedoumice ( ili bar zajedno da odete kod časovničara na proveru )

  9. #249
    Novi član Avatar korisnika sasaasas
    Član od
    10.3.2011.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    29
    Lajkovi
    70
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ima li neko iskustva sa Mido Commander satovima-pitanje

    Prvo da se izvinem sto sam postavio temu u pogresnu kategoriju, ali ni sam nisam bio siguran gde da je stavim.
    Sat nije nov, ali nije ni previse star da bi isao u "retro" kategoriju (ustvari i ne znam koliko je star, mislio sam i ja preko serijala da to probam da odgonetnem)........

    Hvala svim kolegama koji su odgovorili na moju pricu.....

    Evo sad i nastavka........................................

    To jeste taj sa KP, slika mehanizma nije postavljena (verovatno covek nema cime da ga otvori, jer se to radi preko stakla).

    Evo slike prednje strane....
    Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci-11092382_20140301_125833.jpg

    Nismo uopste u blizini, pa da zajedno odemo do casovnicara na proveru......

    A opet.....sat je stvarno prelep, svidja mi se, i mozda bih i mogao da se odreknem nekih drugih ne bas neophodnih stvari pa da za neku sicusnu ustedjevinu i plus mala pozajmica sa kreditne kartice......sebi priustim ovako nesto lepo...jer ovakvo se ne kupuje svaki dan.

    Na kraju krajeva, nije tu u celoj prici najbitniji novac, nego onaj filing srece i zadovoljstva da si siguran da si sebi kupio BAS ono sto si zeleo, i da je TO bas TO, a ne da te neko tamo napravio bu.alom i za tvoje pare ti uvalio nesto sto nije TO TO.....ako me razumete.......

    Ne znam sta da radim....
    Izludeh !!!!!!!!
    Hahahah...ozbiljno......

  10. #250
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Mozda gresim, ali mi se cini da ovaj model nije previse popularan, a ni cest. A upravo popularni, masovno proizvodjeni modeli se kopiraju. Sumnjam da je ovo kopija, pogledaj zadnji poklopac, ali verujem da je sve u redu. Ali, bez licne inspekcije nikad ne mozes da budes siguran.

    Sto se slanja tice, trazi strogo pouzece i izrazito trazi da ti posiljalac dozvoli da paket otvoris i proveris prilikom prijema. Placas tek kad se uveris da je stiglo to sto si narucio.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

Slične teme

  1. Online prodavnice satova - Linkovi
    By HellKid in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 29.10.2022., 19:50
  2. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  3. Online kupovina Casio satova u Srbiji
    By spaled in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 27.3.2012., 17:22
  4. Domaći časopisi o satovima
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 2.6.2011., 23:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •