Ja volim Diver satove, a takođe bih voleo i da probam da ronim, onako rekreativno na malim dubinama.
Ja volim Diver satove, a takođe bih voleo i da probam da ronim, onako rekreativno na malim dubinama.
Mišić M.
Samo da se nadovezem na RUS-a.....lep je ovaj nas hobi, znamo da svaka "ljubav" kosta, pa tako i ova nasa! Ali pogledajte sta nam sve pruza......
Ujutro ustanem, lepo vreme a ja G-shocka sky cockpit na ruku pa "pilotiram" do rucka
U podne padne kisa, ja Tunu na ruku pa u "dubine"
Navecer Jaeger Le Coultrea, dresic pa lagano u setnju
I evo koliko nam mogucnosti pruza ovaj nas hobi.....'ko to more platit'.
....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....
Nešo, meni su se najbolje pokazali obični solarni G-šokovi i najjednostavniji automatici sa koronom.
PeđaSD, 'de si gnjurac...i nemoj da se uvaljujemo sa nastavcima na tu reč, znam sve fore tako da pazi šta pišeš. To je tačno za pare...mada sam ja u stadijumu sada da bih se najradije odselio, da imam pare, negde na more...u neko izolovano mesto...i da imam svoj kompresor i još par nadžaka kao što sam ja pa da istražujemo dubine. Gde si završio kurs, u Smederevu negde? Imam dosta familije u Smederevu...
Misic M., druže javi se kod tvojih Nišlija u "NAISSUB" pa vidi sa njima...
Naravno Borko...
G-šokovi zato što imaju štopericu i vremensko odbrojavanje i naravno zvučnu signalizaciju za kraj i jednog i drugog merenja koje se odlično pokazalo na deko stopovima i sejfti stopovima. Najdublje sam bio 47m prošle godine na jednoj podvodnoj litici u Grčkoj.
Deko stop je obavezni dekompresioni zastanak koji se obavlja na različitim dubinama i u određenom minutnom roku kako bi se nagomilani azot u krvi, koji je udisan kroz vazduh iz boce pod pritiskom, vratio bezbedno u gasovito stanje i izdisanjem bezbedno izbacio iz organizma.
Sejfti stop je isti takav zastanak koji se radi pred samo izranjanje na svakom zaronu koji je obavljen u okviru krivulje sigurnosti...krivulja sigurnosti su standardi određeni vremenski i dubinski a koji ne zahtevaju deko stopove jer se ne nagomilava kritična doza azota u krvi. Obično se obavlja u trajanju od 3-5 minuta na dubini od oko 5-6 metara iz predostrožnosti.
Ja isto ronim dosta dugo ali na vecim dubinama mi digitalni sat nikako ne odgovara zbog uvida u vrijeme. Pogotovo na toj dubini pushere stiskati na takvom satu nije preporucljivo.
Cuo sam od mnogih da je Grcka super za ronjenje i definitivno mi je zelja da napravim koji uron dole.
Naravno...razumemo se...i što nisi rekao odma' da ne pišem ovoliko i objašnjavam oko deko i sejfti stopova i krivulje sigurnosti itd hahaha...i ja koristim kompjuter kao primarno merilo za sve parametre ali dok nisam imao kompjuter uvek sam ovako radio iz predostrožnosti i sa tablicama i dubinomerom naravno...a najvažnije, sa dobrim brifingom pred zaron i vodeći se badijevim kompjuterom koliko je to bilo moguće.
Treba otići u Grčku...gde si ti najviše ronio?
Ja sam najvise vremena ronio kuci (istra) i znam jako puno interesantnih mjesta dole. Ako se ikad odlucis posjetiti Istru javi se pa cu te rado uputiti gdje da napravis urone i da vidis neka zanimljiva mjesta.
Ovo je jedan od snimaka posle kojeg bih mogao tako slatko da utonem u san...
andrija86ze hehe naravno da nećemo nastavke tu reč Nisam u Srbiji, položio sam u aprilu 2011. na Boneiru (nekadašnji holandski Antili), nikad nisam ronio u Evropi, Srbiji ili u slatkoj vodi, uvek more i tople vode... Karibi, Meksiko, Havaji itd. Najveća dubina 154ft i to na 4. zaronu sa dive master-om i ekipom iskusnih ronilaca kad sam polagao, bilo je vrhunski jer sam upao u narkozu pa sam počeo da smejem kao blesav. Što se tiče budućih zarona, planiram sl.godine da odem u Egipat ili Emirate da probam tamo, ove godine nikako nagomilale su se neke obaveze kući (škola, posao itd.) pa ne mogu da postignem ni vremenski a ni materijalno.
Bookmarks sajtovi