Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree6Likes
  • 5 Post By bob123
  • 1 Post By BucaJr.

tema: North Edge Gavia 2

  1. #1
    Novi član
    Član od
    11.4.2024.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    51
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom North Edge Gavia 2

    Dakle,sat je ogroman i tezak (a posto je kupljen na Aliju verovatno i upitnog kvaliteta ) ali za ~60$ nisam mogao da odolim.

    Sad posle tri meseca svakodnevne upotrebe mogu i da napisem par reci pa ako slucajno nekog zanima isti da zna sta da ocekuje.

    Funkcije ukratko:

    1. Time - hour/minute/second, year (2019-2099)/ month/date/week, 12H/24H format, two time mode
    2. Alarm clock
    3. World time 28 zones and DST setting
    4. Countdown function (99 hours 59minutes 59 seconds-0)
    5. Stopwatch function (0-99:59:59:9), Max record 50 sets of data
    6. 5 sensors - Altimeter,Barometer,Thermometer,Compass,Pedometer
    7. Pedometer - step counter, speed measurement, distance record, record calorie
    8. Digital compass and analog compass with 16 direction display,magnetic declination
    9. Barometer - air pressure, temperature, air pressure change trend • 24-hour air pressure changing curve and sea level air pressure
    10. Altimeter - height, sports relative height
    11. Thermometer (Temperature)
    12. Diving function - water depth, water temperature, depth alarm function, max diving depth 50 meters(165Ft)
    13. 200M waterproof
    14. Low battery reminding function
    15. EL backlight
    16. Sleep function
    17. Lock function
    18. Low temperature resistant



    Prvo,izrada je prilicno kvalitetna i nista nije pomereno,krivo ili klimavo ali je primetan nedostatak prefinjenosti u dizajnu i zavrsnoj obradi - sve su povrsine manje-vise ravne,jednostavno brusene bez nekih ukrasa ili kombinacija sa poliranjem i sl.U osnovi sat je vise radni nego paradni.Precnik je 47mm,visina 17mm,L2L 52mm i tezina 208gr a materijal bi trebao biti SS316L.Jedna od zamerki ovde bi bila staklo - nisam siguran zasto su se odlucili za ispupceno mineralno staklo umesto safirnog ali rado bih platio par $ vise za ovo drugo.

    Druga ozbiljnija zamerka od mene je nedostatak prikaza sekundi bilo na analognom bilo na digitalnom delu.Totalno mi je nejasno zasto su to izbacili (V1 je imao tri kazaljke),posebno sto podesavanje sekundi postoji u meniju.Ok,mozda je zbog kompasa ta treca kazaljka smetala ili je mehanizam jednostavno sa dve kazaljke ali je bar na digitalnom delu moguce prikazati sve sto hoces.

    Modul je neki "Smart Alien",navodno sa japanskim Miyota prenosom i dva rubina a preciznost standardnih +/- 15-20s mesecno.U praksi se pokazao mnogo tacniji - za tri meseca odstupanje nije vise od 10-tak sekundi,znatno tacniji od mog starog Casio-a.Jos nesto sto je pozitivno - kazaljke tacno "pogadjaju" markere,verovatno delom i zato sto postoji kalibracija istih.Minutna kazaljka se krece tempom 6 koraka u minuti,znaci pomera se jednom u 10 sekundi dok je satna jos i sporija.

    Invertni ekran lepo izgleda ali pati od standardnih problema kao i kod modela drugih proizvodjaca - nije bas najvidljiviji u uslovima slabijeg ili neogovarajuceg osvetljenja.Srecom ima pozadinsko osvetljenje.

    Iluminacija nije bas sjajna,u najboljem slucaju prosecna i mozda izdrzi 3-4 sata ali nikako celu noc.Pokusao sam da napravim jedan GIF gde bi se to videlo ali fokus nije najbolji u mraku tako da deluje gore nego sto jeste - uzivo se ipak bolje i duze vidi.Po boji bih rekao da je u pitanju C1 ili neka kineska varijanta iste.Sa druge strane markeri i kazaljke su cisto bele boje i veoma reflektujuci tako da ih i najmanji tracak svetlosti lepo osvetli pa pozadinsko osvetljenje nisam ni koristio - uglavnom je sve bilo dovoljno vidljivo i u vecernjim casovima.

    Narukvica koja dolazi sa njim je model "Bandoleer" dimenzije 24/22mm,ukupnog obima 230mm... i u ovom slucaju mislim da nije los izbor.Jeste malo kruca ali nema lateralnog pomeranja sto je dobro jer da je neka meksa sat ove tezine bi na ruci verovatno bio na svim mestima sem na onom na kojem treba.Jedna napomena - puni originalni linkovi na krajevima imaju rupe od 2.0mm a oprugice tj. spring bars su fabricki iz nekog razloga stavili 1.8mm tako da je postojalo neko minimalno klimanje.Ja sam ih zamenio sa 2.0mm tako da su se sad savrseno uklopili i nema vise nikakvog pomeranja.Ono sto mi se kod narukvice ne svidja je butterfly kopca (i to su stavili onu najjeftiniju 25/6mm sa Alija) .Ona prvo po samoj konstrukciji nema mikro podesavanje a posto ni narukvica nema polu-linkove najmanji korak je ceo link - 6.5mm. Uspeo sam da pronadjem svoj "sweet spot" ali to je uglavnom pitanje srece - moglo je da se desi i da mi ne odgovara.Takodje mislim da bi neka masivnija kopca pruzala vizuelni balans satu.Uz doplatu od 2-3$ dobija se i gumena narukvica pa sam i to narucio iako je najverovatnije necu ni koristiti.

    Senzor za pritisak,temperaturu i ostalo je izgleda onaj genericki koji se ugradjuje na sve te kineske ABC casovnike tako da nema sta posebno da se kaze.Iskreno probao sam samo jel radi (radi) i dalje od toga nisam testirao ali ne vidim po cemu bi bio bilo bolji bilo gori od ostalih istih.

    Meni i podesavanja generalno nisu bas najintuitivniji,posebno za nekog ko je navikao na Casio ali nije ni neki problem,sve moze da se pronadje.

    Jos malo podataka:

    Operation temperature: -20 C +60 C / -4 F +140F
    Water-resistant: 200m/660ft
    Battery: CR2430 - Battery life time: about 12 months in normal use

    Altimeter
    Display range:-500m - 9000m / -1640ft -- 32760ft - Resolution: 1m/3ft
    Barometer
    Display range: 300 - 1100hpa / 8.8 - 32.60inHg - Resolution: 0.1hpa /0.03inHg
    Thermometer
    Resolution : 0.1 C/1 F
    Compass
    Resolution: 1°

    North Edge Gavia 2-gavia-.jpgNorth Edge Gavia 2-gavia-b.jpgNorth Edge Gavia 2-gavia-c.jpgNorth Edge Gavia 2-lume.gif
    taunus, BucaJr., Giurra and 2 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    626
    Lajkovi
    4517
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: North Edge Gavia 2

    Bravo i hvala za recenziju

    Ti ovo napisa kao da si godinama na forumu i u horološkim vodama a vidim da ti je tek treći post ovde.

    Mene ti gedžeti uopšte ne interesuju ali ovaj mi se sviđa kako izgleda. Samo taj ogroman natpis brenda na ciferu mi je grozan. Maaaalo manji da je, bio bi mnogo bolji. Ovo kao bilbord.
    I baš mi ide guma uz njega tako da bi ga ja vrvtn samo na gumi nosio
    bob123 likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    11.4.2024.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    51
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: North Edge Gavia 2

    Da,i natpis kao takav a i sam font su blagi uzas Ali racunam da je to cena kupovine jeftinog kineskog sata.
    A volim i ja lepse stvari samo sam cesto u takvom okruzenju da mi se ne isplati da te lepse i nosim...

  4. #4
    Novi član
    Član od
    11.4.2024.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    51
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: North Edge Gavia 2


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •