Ti si onda pravi član za maltretiranje oko divera. Mene interesuje čitljivost satova na većim dubinama, ko je tu u prednosti digitalni ili analigni? Prepostavljam da je monster odlično vidljiv.
Ti si onda pravi član za maltretiranje oko divera. Mene interesuje čitljivost satova na većim dubinama, ko je tu u prednosti digitalni ili analigni? Prepostavljam da je monster odlično vidljiv.
Hvala na odgovoru.
Vid' ćo'eka što me zahebava...a dobro, Baron mora da baroniše...
Ne može da se poredi baš...čitljivi su i jedni i drugi i najviše je stvar navike...jedino su u baš mutnoj vodi na analognim čitljivije korone zbog blagog odsjaja nerđajućeg čelika/korone. Dubina nema mnogo veze sa tim iako se sa dubinom gube neke boje...iz ličnog iskustva ću reći da me ama nijednom nije interesovalo koliko je sati kad sam dole. Ako imam analogni onda samo ponekad bacim oko na minutaru i koronu, a ako imam digitalni uključim štopericu na početku zarona da mi meri ukupno vreme...i to je to.
Ako je noćni zaron u pitanju...uvek mora da se ima podvodna lampa pa je bolje imati digitalac jer pravi slabiji odsjaj kad se baci svetlo na njega i maltene nema šanse da ti bljesne u oči...mada ni to nije strašno i retko se dešava ali je neprijatno, naročito prvih par puta kad se roni nOćOm.
Sinoc operem ruke hladnom vodom i primetim da se sektor zamaglio.Rekoh sta je ovo,nikad nisam ranije primetio ,plivao i nikad nije pustio vodu.Onda se setim da sam prethodni dan pri malo jacem mlazu pritisnuo drukere par puta,pa rekoh verovatno je od toga.Rastavim ga,izvadim bateriju i zagrejem fenom,namazem o-ring silikonskom mascu,sklopim.Sat vremena ga drzao probno u vodi,nista ne primecujem mehurice,ponovim test topla-hladna voda,opet kondenz,ali slabiji.Ponovim celu proceduru od pocetka do kraja,opet kondenz,jos slabiji,da bi pri trecem putu skroz nestao,ali koliko puta je isao iz toplog u hladno cudi me da se nije slogirao .
Zanima me da li je ovo moguce kod novih satova pri nagloj promeni temperature usled samo atmosferske vlage.
Poslednja ispravka: teodorica (7.4.2017. u 13:06)
Malo starija tema, ali eto, kad pada kiša i ja u kući onda otvaram i stare teme, mene malo čudi kod ovih Garmin Fenix satova (ja imam Fenix 3, ali isto je deklarisan i najnoviji Fenix 6 pro), vodootpornost na dubini 100m, koliko sam uspio pročitati na ovom forumu a i na ostalim (a i mnogi časovničari su mi to govorili!) da sat ne potapam u vodu, a kamoli da plivam sa njim....mislim, sjećam se dok sam imao Casio G Shock (WR200m) sa njim sam plivao u moru, malo ronio-do 2m, ali opet.....ako tako mnogi iskusniji od mene kažu da ne potapam sat Garmin Fenix 3 u vodu, tako i radim, ne potapam ga......mada mi nije jasno u specifikacijama da ima opcija i mjerenje plivanja u bazenu i na otvorenom....vjerovatno se tako misli kad je sat nov i dihtung gumice nove, ovaj sat (a i ostali koji se kupe polovni) mislim da te gumce same od sebe propadaju, istroše se.....sat nikad nije otvaran, ali opet-ima 5 dugmadi sa strane na koji su stavljali dihtunge-koliko je to istrošeno?
Stanje dihtung-guma zavisi od starosti sata i od dosadašnjeg načina korišćenja.
Sa wr 100 se može plivati.
Nov sat bi morao izdržati bar tri sezone kupanja.
Naravno,posle mora ili bazena sat se treba dobro isprati čistom vodom.
Lično,kupam se sa satovima WR 200 i to samo dok ne napune 4-5 godina.
Drgi stav - Zašto reskirati sa skupim satom u vodi ?
ZAJEDNO SMO SKUPA!
Ni jedan sat nisam stedeo. Svaki ide pod vodu
Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
next year at this time I'll be a millionaire
Bookmarks sajtovi