Novi izložbeni prostor za Baselworld 2013. godine

Shmizla

Administrator
Staff member
Baselworld Projekat 2013-2.jpg

Već skoro ceo jedan vek vodeći proizvođači satova izlažu svoja dela u Bazelu u Švajcarskoj. Prvobitna izložba Schweizer Mustermesse Basel datira iz davne 1917. godine. Tokom dugog niza godina ova izložba časovničarstva i nakita se sve više i više razvijala. Sadašnji naziv Baselworld, ovaj veliki događaj nosi tek od 2003. godine.

Baselworld Projekat 2013-1.jpg

Baselworld Projekat 2013.jpg

Kako bi mogao da ugosti i do nekoliko stotina hiljada posetilaca i izlagača svake godine najposećeniji sajam satova i nakita je trenutno u procesu realizacije ambicioznog projekta. Radi se o projektu modernizacije i transformacije Baselworld kompleksa. Nove zgrade će obezbeđivati oko 140.000 kvadratnih metara izložbenog prostora i omogućiti ugodan boravak prilikom razgledanja izloženih novina na ovom glamuroznom dešavanju.

Prva faza izgradnje je već u toku i biće završena u decembru ove godine. Postojeća Hala 1 se produžuje ka Izložbenom trgu i kada bude završena sastojaće se iz nova tri nivoa. U blizini se gradi potpuno nova trospratna izložbena hala, čiji će treći sprat realno biti iznad Izložbenog trga (Exhibition Square) i povezivati oba kompleksa ovih hala. Za Baselworld 2012. će koncept postavke od šest izložbenih prostora ostati nepromenjen, sa podelom u specijalizovane sektore kao ranijih godina. Nakon čega ća nastupiti driga faza.

Baselworld Avgust 2011.jpg Baselworld Jul 2011.jpg

U toku druge faze sve izložbene hale će biti demontirane i u potpunosti obnovljene. Njen kompletan završetak se očekuje za naredni Baselworld 2013. godine. Takođe se očekuje da izmena spoljašnosti ovih zgrada bude završena do jeseni 2012. godine. Kompletan enterijer bi trebao da bude gotov do januara 2013. kako bi sve bilo spremno za novi veliki Baselworld šou.

Septembar 2011 Baselworld.jpg Baselworld Oktobar 2011.jpg Baselworld Novembar 2011.jpg

IZVOR: Baselworld
Autor: Dragana Stevanović
 
Da, ali mislim da su se oni dobro proračunali, ipak je to Švajcarska. Svi znamo kako su samo kroz svetske ratove prolazili.

BTW u ovaj projekat je uloženo 430 miliona CHF.
 
I ja mislim da su se odlicno proracunali, Svajcarci su to. E sada sto kaze Dalibor, buducu krizu i njen obim nije lako predvideti, a kako je krenulo dobro biti nece. E sada sto se tice satova: Ono sto sam do prosle godine uspeo da ispratim je bio rast prodaje luksuznih satova, bas me interesuje kakvi ce biti izvestaji za ovu godinu?
 
Fotografije koje nam mogu dočarati kako napreduju radovi u Baselworld-u.
Uslikane u decembru 2011. god.

Baselworld decembar 2011 - 1.jpg Baselworld decembar 2011 - 2.jpg Baselworld Decembar 2011.jpg
 
Vredno se radi.
Radovi i dalje u toku.

Pomno iščekujemo završetak radova i konačan izgled svega prikazanog na nacrtima.

 
Nove fotografije radova na Baselworld-u. Pripreme i radovi su i dalje u toku...

Under construction - Nightshots:

Baselworld September 2012 - construction site by night 1.jpg Baselworld September 2012 - construction site by night 2.jpg
 
Još jedna fotografija koja prikazuje radove na novom prostoru Baselworld-a.
Radovi napreduju po planu.

Baselworld 2013 - radovi napreduju po planu.jpg
 
Baselworld - The new halls are ready :)

Pogledajte kako izgledaju nove Baselworld hale:

Baselworld - The new halls are ready 1.jpg Baselworld - The new halls are ready 2.jpg Baselworld - The new halls are ready 3.jpg Baselworld - The new halls are ready 4.jpg

Još samo da se postave štandovi...
 
Back
Top