Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree4Likes
  • 1 Post By watchmag01
  • 3 Post By sofronije

tema: Prepakivanje sata

  1. #1
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Prepakivanje sata

    Ideja nije moja, nasao sam par komada na ebay-u. Evo o čemu se radi, da li je moguće mašinu džepnog sata prepakovati u kutiju ručnog ali tako da krunica koja je kod džepnog na broju 12 kod ručnog bude na broju 3. Na ebay-u već postoje kutije, koje se prodaju za oko 100 evra, pa ako rešim ovo tzv. predhodno pitanje, krenem u akciju jer imam jednog ljubimca koga bih ovako sredio!
    Nisam siguran da li je tema na pravom mestu ili je trebala da ide u časovničarsku radionicu, pa ostavljam "gazdama" da je prebace!
    Priložene slike Priložene slike Prepakivanje sata-seite2.jpg   Prepakivanje sata-mech.jpg   Prepakivanje sata-doc1.jpg   Prepakivanje sata-doc.jpg  

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Prepakivanje

    Ja hoću sličnu stvar da uradim, planirao sam da kupim nekog kineza sa Asian 6497 ili 6498 i u njega ubacim Unitasa. Ne znam koji ti je mehanizam u džepnom satu, najbolje bi bilo da okačiš sliku, ja sam se odlučio za ovu opciju jer znam da paše 100%, inače sa ovim mehanizmima je kompatibilan i Molnijin SU 3602. Ja bih iskoristio ovako neki sat Parnis Marina Militare watch, tu imaš odvojeno i kućišta i cifer i kazaljke da kupiš, ali se mnogo više isplati uzeti ceo sat, pa samo mehanizam zamenuti. Kada kreiraš nalog cene su za 20% manje. Meni za sada jedini problem predstavlja što kućište od 44mm ima ugravirane brojeve sa strane i na zadnjem poklopcu a to me pomalo nervira, dok ovo od 47mm nema ali mi je preveliko. Inače kućišta su čelična, staklo mineralni, po opisima vlasnika kvalitet završne obrade je jako dobar. Imaš i na ovom sajtu dosta delova ali su cene malo veće, mada ovde je u ponudi i sa safirnim staklom: Watch Materials.

  3. #3
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Prepakivanje

    Na satovima koj iimaju centralnu sekundu ili su bez nje je to moguće jednostavno napraviti.Brojčanik se za mehanizam drzi sa dvije nogice koje su punktirane na brojčaniku , njih makneš , zarotirač brojčanik i zapunktiraš ih na novo mjesto. Kod satova sa sub brojčanikom ili datumom to nije moguće pa treba novi briojčanik kojem odgovara nov položaj mehanizma ili na starom brojčaniku nanovo postaviti ,označiti, sve markere.
    VLADAN P likes this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  4. #4
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Prepakivanje sata

    Watchmag01 hvala na objasnjenju, moj dzepni sat ima sekundaru postavljenu posebno na broju 6, sto znaci da spada u tezu varijantu ali je izvodljvo, koliko sam ja razumeo tvoje objasnjenje?

  5. #5
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Prepakivanje

    Ovi Kinezi izgledaju dosta dobro jedino sam malo skeptičan po pitanju kvaliteta. Postaviću slike svog sata vrlo brzo, a slike kućišta sam već priložio! Kućište koje sam zanišanio je Nemačko i na ebay-u se već pojavljuje gomila ovako prepakovanih satova, pa videćemo možda od ovoga nešto i ispadne!

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Prepakivanje

    Moram da se ukljucicm u temu jel planiram istu stvar. Sta mislite da li je i osovinica ista da li ce skazaljke biti dobre ako se uzme npr.Parnis?

  7. #7
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Prepakivanje sata

    Evo omege koju sam mislio da prepakujem
    Priložene slike Priložene slike Prepakivanje sata-dscn1020.jpg   Prepakivanje sata-dscn1021.jpg  

  8. #8
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Prepakivanje sata

    Ovo prepakivanje bi mozda trebalo nekako nazvati ali nemam ideju jer sam ih potrosio osmisljavajuci ovu transplantaciju.
    Dakle, gotovo nova Pobeda se nesto nije uklapala u vizuelni dozivljaj, sem cifera naravno, pa se tu moralo nesto uraditi.
    Prepakivanje sata-img_4462_1_1.jpg Devojacko kuciste i neubedljive kazaljke su morale biti odstranjene a neocekivani visak slobodnog vremena je opredelio za prvi samostalni rad nikakvog casovnicara u kucnoj varijanti. Donor kucista je kadavericni seiko 5 a dok je bio na stolu uzete mu i kazaljke. Pobedina masina ZIM 2602 je dosledno otrpela sva maltretiranja a ono sto ja nisam otrpeo je trece ispedanje sekundare. Kada je to cudo po treci put iskocilo i palo na itison, odustao sam od potrage jer mi i ona dva prethodna puta bilo previse. Moralo se to sklopiti da se vidi ucinak pa je sve dobilo ovakvu formu.
    Prepakivanje sata-img_4465_1_1.jpg Cifer je namerno ostavljen "zakocacen" jer bi busenje nove rupe za osovinu i krunicu ruiniralo kuciste a nisam zeleo lepiti cifer za masinu. Na ruci se skoro i ne uocava zboj jasno naznacenih brojeva. Normalno da je ta rupica prilicno nervirala, smisljalo se malo pa opet operacija ali ovaj put bez anestezije jer se "majstor" malo uvezbao
    Prepakivanje sata-img_4472_1_1.jpg To osmisljavanje ispade ovako. Dodade se i komandirski stil ne sve one kombinacije pre toga pa smo sada tu gde jesmo. Dakle, rusko-japanska kombinacija u srpskoj varijanti. Sta god ko pomislio o ovome, moram reci da mi ovaj sahatic nesto drag valjda zbog prvog samostalnog "umeca". U svakom slucaju nemojte me uzimati za ozbiljno, eto sta covek uradi kada napravi visak slobodnog vremena
    bezbi, VLADAN P and Vukas like this.

  9. #9
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Prepakivanje sata

    zare ako nemaš ko će ti za male pare prepravljati brojčanik, odma naruči uz kutiju i brojčanik za tvoju omegu.Prilikom kupnje provjeri kod prodavača dali kutija odgovara tvojoj omegi ili si sam izmjeri mehanizam i usporedi dimenzije.Iz slike sa dimenzijama se ne vidi dali je već izbušena rupa za ključ i na kojoj visini što je isto bitno.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    16.1.2012.
    Lokacija
    Macedonia
    Poruke
    70
    Lajkovi
    494
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Prepakivanje sata

    Citat zare kaže: Pregled poruke
    Evo omege koju sam mislio da prepakujem
    Za ova omega nije ti problem da prepakujes,sve sta treba je da restavriras cifer,i kad restavriras,samo kazes gde hoces da je 12 ,gde hoces da je 3,ili 6 svejedno
    lako brzo i jednostavno

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •