6Likes
-
1
Post By sasa14
-
5
Post By Haifisch23
-
Član
- Reputacioni uticaj
- 13
Longines pilot majetek
-
Re: Longines pilot majetek
Vojnički satovi imaju svoje poklonike u svetu,tako da će imati dobar odziv. Simpatično izgleda.
Omega rules !!!
-
Re: Longines pilot majetek
Uh, meni se obično, na prvu, svidi sve. Al ovaj... Nešto mi nije legao
Sent from my SM-X700 using Tapatalk
-
Re: Longines pilot majetek
Ni meni nije nesto taj fazon sata. Promasili su me sa onim ultra chron modelom a i sa ovim
-
Stariji član
- Reputacioni uticaj
- 23
Re: Longines pilot majetek
Mislim da je dizajn dobar i da uživo dobro izgleda, vjerovatno je završna obrada na višem nivou. Longines puca na viši razred satova, što se vidi i po cijeni sata.
U moru istih satova i konfekcije ovo bi mogao biti iskorak, vrijeme će pokazati.
Jedan od najcjenjenih Longinesa je Legend Diver, koji nema konfekcijski dizajn.
Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
-
Re: Longines pilot majetek
Iako se ne radi o direktnom reizdanju originalnog modela, imam utisak da su malo preterali sa naglašavanjem fluted bezela i čitav brojčanik se gubi u tom čeličnom oklopu oko njega.
Za razliku od originala iz 1935, novi model je obogaćen unutrašnjim rotirajućim bezelom i znatno više naglašenim markerom na 12, što mu daje značajnu prednost. Žao mi je što nisu ostali na originalnom prečniku, koji je iznosio 40,0 mm, nego su sa 43,0 znatno smanjili potencijalni krug kupaca. Dužina od 51,7 mm je zaista udarnička: srce, ruke, lopata. Posebno ako uzmem u obzir širinu L893 kalibra, koja sa 25,6 mm omogućuje veliki manevarski prostor prema manjem prečniku.
Kada smo već kod mehanizma, koji je besprekoran ne mogu nikako, da se ne setim onoga, koji je pokretao prvu veriju iz 1935 godine. Malo prerađeni kalibar L15.94 iz džepnog sata, pa zato tako ogroman prečnik za to doba.
Izuzetno finiširan za to vreme. Angliranje i čak tri unutrašnja oštra ugla. Ali u to vreme je prodaja ručnih satova već 5 godina držala primat nad džepnim. Kalibri su se sve više smanjivali, masovna proizvodnja je imala svoje zakone sa uvođenjem automatizacije prilikom sastavljanja komponenti u mehanizam. Mašine koje su to obavljale, radile su na principu usisivača, što je značilo da komponente sa ukošenim rubovima nisu potpuno lepo legle na držač, što je onemogućavalo izradu u serijama. Počelo je sa konstruisanjem mehanizama za velike serije i tako je došlo do revolucije u proizvodnji o kojoj se nikada nije puno pričalo.
Poslednja ispravka: Haifisch23 (24.2.2023. u 17:28)
Vaš status
- Ne možete postavljati teme
- Ne možete odgovarati na poruke
- Ne možete slati priloge uz poruke
- Ne možete prepravljati svoje poruke
-
Pravila foruma
Bookmarks sajtovi