Automatik mehanizmi vs. Mehanizmi sa ručnim navijanjem

Imam omegu cal 620,kad ga navijem do kraja ima rezervu 44h,a nasao sam u katalogu mehanizama da mu je rezerva 42h.
Da li je to prenavijanje?
 
Automatic vs. Navijac

Posto pravim jedan navijac za sat pade mi na pamet tema...razmisljam da je ipak satu, da bi stalno radio, potrebno posvetiti svaki dan paznju, a ukoliko neko ima vise satova potrebna je i veca paznja, pri cemu se paznja odnosi na navijanje kod satova koji se rucno navijaju, i nosenja sata koji je automatski.

Moje pitanje je sledece: Sva vam vise odgovara i sta vise volite, automatske ili satove na rucno navijanje?

Licno meni vise odgovara sat na rucno navijanje, pored toga sto mi ima poseban smek, po meni je i prakticnije naviti sat za manje od pola minuta i on ce raditi, prosek 1.5 - 2 dana.
 
Re: Automatic vs. Navijac

Nosio sam i jedne i druge, ali vise volim i lakse mi je da nosim automatik.
Ima navijac neki poseban smek, slazem se, ali mi je nekako lakse da nosim automatik.
 
Last edited:
Re: Automatic vs. Navijac

Ako čovek ima više satova - svakako je praktičniji navijač.
Ko ima jedan - onda automatik.

Ali , realno , nije problem ni sa jednim :thumbup:
 
Meni je isto gušt ujutro uz kavu i cigaretu naviti sat. I ako je automatik a ima navijanje navijem ga uvijek ručno ako je stao između dva nošenja.
 
Automatik ima nešto što ne mogu da opišem, jednostavno zajedno radimo ja dišem a on se navija. A najveću draž mi pravi situacija kada ne nosim sat i on stane, pa onda ga uzmem u ruke malo potresem i onda sekundara krene da radi. Taj trenutak kada sekundara kreće, ne umem da opišem.
 
Постоје сатови на навијање од 192 часа илити 8 дана. Не знам да ли постоје механизми са већом резервом снаге. Ту је рутина, таква је замисао, навијања једном недељно.

Још уколико сат има приказ снаге онда је тај сат драматично скупљи.
 
Pozdrav! Jako sam se zainteresovao za SEIKO SRPB13K1 medjutim, vidim da je sat na rucno navijanje, sto mi i nije prioritet. Ali ne mogu da nadjem informaciju da li poseduje kombinaciju i atuomatskog mehananizma (kada ga nosim na ruci sam se navija) i mehanickog? :confused: Svakodnevno nosenje i ne razmisljanje o navijanju bi najvise godilo. Hvala! :)
 
SRPB13K1 je sa 4R36 mehanizmom, to je automatik.
Seiko i inace u nizem/srednjem cenovnom rangu nema navijace, koliko ja znam.
A automatike inace nije preporucljivo cesto rucno navijati, iako ovaj mehanizam poseduje tu opciju.
 
Last edited:
Back
Top