Seiko - Tissot - Citizen - ... ?

uroshBG

New member
Pozdrav administratorima i svim korisnicima. Hteo bih prvo da pohvalim sajt, odlican je, narocito delovi forum i terminologija. Svaka cast!

Potrebna mi je pomoc oko kupovine sata, imam par kandidata, pa me interesuje vase misljenje o njima i koji biste izabrali.

Prvi je Seiko Premier Kinetic Perpetual.
3094ynd.jpg


Zatim idu dva Tissota, T-sport PRC200 Chronograph i PR100X Steel Chronograph.
xogzt4.jpg

T-sport PRC200 Chronograph

immr0y.jpg

PR100X Steel Chronograph

I na kraju Citizen Calibre 8700 Eco-drive.

amqvxk.jpg


Znam da je Seiko skuplji od ostalih (u radnji je oko 70.000 ), da li je opravdana tolika razlika u ceni?
To mi je otprilike granica budzeta,imate li vi neke druge satove za preporuku do te cifre?

Pozdrav!
 
Moras malo objasniti recenicu: Seiko ne moze ni da se poredi sa ova 2? Moze da se shvati na vise nacina..
 
Pa mislio sam da sam bio donekle jasan u nastavku posta kada sam seiko izdvojio od predloženih konkurenata. Seiko je u kombinaciji ova 3 predložena modela, kao što si i ti sam rekao, kvalitetniji sat a i, po mom mišljenju, lepši od ostala dva! ;)

Možda nije precizirano dovoljno dobro...
U slučaju da ne želi da odvoji toliko novca za Seiko, onda bih mu preporučio citizen!

pozdrav
 
Izdvojio bih pare za seiko, kao sto sam rekao to mi je gornja granica otprilike. Interesuje me da li vi za te pare imate neke druge predloge? a koji su izgledom slicni ovim modelima.
 
Pa ako bih birao od ponuđenih onda definitivno seiko. Madas ako si već rešio da potrošiš toliko para razmisli onda i o automatik satu koji bih ipak pre preporučio nego kinetic model.

Ne znam da li ti se sviđa ovaj kao što je moj:

H77616133.jpg


Pozdrav,
V.S.
 
Slažem se sa Vladanom za konstataciju da bi, za te pare mogao neki automatic da uzmeš, zato sam i rekao 'seiko ili ...'.
Pored Hamiltona, mogao bi i Certina satove da pogledaš, automatic modele, naravno! Ne znam koje su im trenutno cene, ali se sećam da su se krajem prošle godine, kada sam ih ja gledao u Chronos-u, kretale između nekih ~70000 - 90000 dinara! Nažalost, tada su imali samo jedan model u ponudi, a ostale su nabavljali samo po narudžbini!
Isto tako, ukoliko si se ograničio na nabavku sata kod lokalnih dilera, dakle u Srbiji, pogledaj i Fortis satove! Imaju lepe automatic modele koji se uklapaju u tvoj budžet, a ima i onih koji su 'malo' skuplji! :laugh:
Na kraju, ako ćeš uzimati sat, gledaj da uzmeš sat sa metalnom narukvicom, ukoliko možeš da biraš... Metalnu narukvicu uvek kasnije možeš da zameniš za neku kožnu koju ćeš dokupiti.

pozdrav
 
Nije los,pogledacu ga sigurno.Mogu li da znam koliko si ga platio? Samo koliko sam video Chronostime nema prodavnicu u Beogradu,vec samo u Novom Sadu i Nisu.ili su mozda u medjuvremenu otvorili i u BG-u?
pozdrav.
 
da,svi satovi koje sam gledao su sa metalnom narukvicom,seiko je samo na slici sa koznom,posto nisam nasao sa metalnom :)
 
http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=KA&y=24&p=184

Imaju ovaj za 35k u chronosu, verovatno cu otici do ns u ponedeljak da vidim sta jos imaju, mada sto se mene tice, mislim da ce ovaj da bude pogodak.

Svidja mi se sto se dobijaju i nastavci u paketu sa satom jer imam problem - svaki sat koji sam probao, osim Casio, nema dovoljno siroku narukvicu (fali mi 1-2 segmenta) a narucivanje dodatnih segmenata u Srbiji je izgleda nemoguca misija.

H70515137.jpg
 
Poslusao sam Dragon-ov savet i pogledao na internetu Certina satove, zaista su odlicni,svidja mi se pola njihovog sajta :) ali bih izdvojio ova tri modela.Osim razlike u tome da li su automatik ili ne,da li ima jos neka bitna stavka izmedju njih koju bi trebalo da znam?
www.certina.ch/Collection/Gents/SPORT-Classic/DS-Podium/C536-7129-42-16.aspx?pi=1
i
www.certina.ch/Collection/Gents/SPORT-Classic/DS-Podium-Big-Size/C001-617-11-037-00.aspx?pi=1
i
www.certina.ch/Collection/Gents/CERTINA-Automatic/DS-Podium-Valgranges/C001-614-11-057-00.aspx?pi=0
Sad mi ostaje da sacekam sutra i kontaktiram Chronostime da vidim da li ih imaju.
Pozdrav.
 
U suštini nema neke bitne razlike. Recimo razlika između ta dva kvarcna modela je u veličini (42mm i 40mm) i u vizuelnim detaljima (tahometarska skala na koroni urađena PVD tehnologijom, i naravno različit brojčanik).

Automatik model ima safirno staklo sa antirefleksnim premazom i naravno automatski mehanizam iz najnovije ETA Valgranges serije koja je namenjena satovima većeg prečnika:
http://www.valgranges.ch/

Generalno Certina predstavlja dobru kupovinu, kao i pomenuti Hamilton. Ako te ne mrzi skokni do Novog Sada i pogledaj ih uživo pošto koliko znam još uvek nisu otvorili prodavnicu u Beogradu.


Pozdrav,
V.S.
 
Pa verovatno da je najveća razlika u ceni,između automatic i quartz modela! :P
Lično, između dva quartz modela lepši je DS Podium... odsustvo tahometarske skale i sivi brojčanik daju mu za nijansu smireniji i elegantniji izgled. Mada, obavezno ih moraš pogledati uživo jer kudikamo bolje izgledaju nego li na slikama!
Dobra strana je što ćeš na jednom mestu, u Chronos-u moći odmah da pogledaš i Hamilton, kao i Citizen satove!

pozdrav
 
Čestitam na kupovini sat je zaista prelep (iako se to sa tvoje slike ne može videti :) ). Kolika mu je cena?

P.S. Probaj da slikaš sa opcijom \"Macro\" verovatno će ispasti bolje.

Pozdrav,
V.S.
 
Hvala!Cena mu je bila 80 hiljada ali su mi ljudi iz Chornostime dali popust 10%,tako da me je izasao nesto malo preko 72 hiljade, moram ovom prilikom da ih pohvalim :)
Probacu sutra da napravim bolju sliku :) zaista izgleda mocno uzivo.
pozdrav!
 
Back
Top