Pitajte časovničara

Re: Marvin

Zavisi od vrste i veličine oštećenja.
Za taj sat je nesumljivo najisplativije kupiti drugi Marvin sa dobrim ciferom i iskoristiti ga kao donora.
 
Re: Marvin

Imam jedan problem. Od pre sedam dana sam postao vlasnik Invicte sa miyota automatik mehanizmom.Znam da imate generalno lose misljenje o Invicta satovima. Sat radi odlicno dok je na ruci dnevno ostupanje je oko 2-4 sek, ali kada se skine sa ruke posle nekog vremena stane. To mi se desilo dva puta do sada i prvi put posle 6 sati od skidanja a drugi put nocas nekih 7 sati od skidanja sa ruke. Kada se malo protrese on nastavlja da radi. Imali ko ideju o cemu se radi i koliko bi kostala popravka. I jos dva pitanja imali ova miyota rucno navijanje i kako da zaustavim sekundaru ako uopste postoji opcija. Evo na ovom linku ima slika FS NIB Invicta Men's Automatic Professional Diver Watch Nadam se da nekog ne mrzi da pogleda slike jer ne mogu da ubacim direktno posto sam na poslu.Unapred hvala
 
Re: Marvin

To mi se desilo dva puta do sada i prvi put posle 6 sati od skidanja a drugi put nocas nekih 7 sati od skidanja sa ruke.
Bitna informacija je-koliko dugo nosiš sat PRE skidanja sa ruke?
Ako si ga nosio kraće od 8-10 sati-sve je ok.
 
Pa sad,zavisi koliko se "mlati" sa rukama. Kada sam na moru nosim Mako i garant ga ne nosim više od 6h po danu i uvijek mi radi sutra u jutro. Ali svo vrijeme dok ga nosim ruke su pokretne. Ukoliko se sjedi za računarom,moglo bi biti nedovoljno.
 
Za juce znam, za ovaj prvi put nisam obratio paznju. Juce je stavljen na ruku oko 13h radio je i nosen do 22:00 a stao je jutros u 4:40. Cim sam ga malo prodrmao odmah je proradio. A interesuje me i ovo navijanje. Kada izvucem krunicu i okrecem, pre brzog datuma na prvo koleno vidim da pomeram nesto u mehanizmu. Ali po zvuku cujem da se okrece velikom brzinom posto nikada do sada se nisam sretao sa automatikom sa opcijom rucnog pokretanja interesuje me da li je to navijanje i kolko sme da se navije. To "navijanje" prvo koleno. Drugo koleno brzi datum. Trece podesavanje vremena.
 
Ne treba da preterujes sa rucnim navijanjem. Ono u principu sluzi da bi sat iz stanja mirovanja pokrenuo, okrenes par krugova dok ne krene da radi, i stavis ga na ruku.
 
Sonebg
Trebalo bi da postoji opcija ručnog navijanja i ona se ,uglavnom, koristi za pokretanje mehanizma nakon dužeg stajanja.
Dovoljno je par puta okrenuti krunicu.

Inače,probaj da par dana nosiš sat 10-ak sati dnevno i vidi kako se ponaša.
Ako i posle toga ne bude dočekao jutro...vreme je za časovničara.
Često ume da se olabavi šraf koji drži klatno.(ovo je najblaža varijanta problema)
 
znate li cemu ovo sluzi

2e38kqu.jpg
 
da se stavi narukvica kako iglice ne bi ispadale po stolu i da se lijepo namjesti narukvica da je ne moras drzat rukom, bar sam ja tako vidio da se koristi, mozda i grijesim
 
Last edited:
Javljam se posle malo duže pauze (samonametnuta apstinencija od foruma u svrhu kontrolisanja opsesije) pa mi oprostite ako pitam na pogrešnom mestu:

Elem, radi li neko od beogradskih časovničara i graviranje? Supruga i ja smo se dogovorili da se častimo za godišnjicu satovima, pa bismo ih nekako shodno tome i obeležili, ništa komplikovano. Sad, pošto postoji šansa da ćemo biti u Beogradu, pitao sam se radi li to neko od naših časovničara?

Unapred se zahvaljujem!
 
Palo je to i meni na pamet, ali sam negde, čini mi se ovde na forumu, video da je neko nešto na satu ili na kopči gravirao, pa rekoh da pitam.

Izvinjavam se.
 
Potrebna pomoc seiko chronograph automatic 6139-7100 iz 1975(Darth Vader).
Sat radi tacno ali kada se upali stoperica sekundara staje na 59-oj sekundi a minutna kazaljka ne prebacuje i automatski zaustavlja i sat(tacno vreme).malo ga prodrmam i ponovo se pokrene ali ne uvek.Kada restartujem stopericu ili je zaustavim pre 59-e sekunde sat rad normalno.
Nosio sam ga kod sajdzije i zakljucak je sledeci:
ne valja lezaj od stoperice koja pokazuje minute trebao bi da se stavi rubin ali on nema,kao ni drugi sajdzija u mom gradu.
Ako neko ima taj rubin za cal.6139-7100 rado bih ga kupio?
 
Last edited by a moderator:
Palo je to i meni na pamet, ali sam negde, čini mi se ovde na forumu, video da je neko nešto na satu ili na kopči gravirao, pa rekoh da pitam.

Izvinjavam se.

e i plocice za vrata
mozes da pogledas i kod kljucara oni to isto rade jer rad
 
Back
Top