Moje razmišljanje na Serbovo pitanje.
Što se tiče Breitlinga , po mom mišljenju, neopravdava cenu.
Nisam hteo citirati ceo post , ali se u suštini odnosi na ceo post .
Sky , teško da se može realno komentarisati na Serbovo pitanje, na osnovu fotografija i internet zapažanja.
Nedostatak u implemetiranje nove tehnologije, nikako (ali nikako) ne narušava njihov renome , kada je kvalitet materijala i izrade u pitanju . Po toj logici, niti jedan vintažni model (bilo kog brenda) nebi imao zadovoljavajući kvalitet, gde bi se cenili samo kolekcionarski primerci. Naravno da volim napredak u bilo kojoj sferi , ali u ovom slučaju to može samo "poljuljati" njihov kredibilitet , ali nikako i kvalitet. Znači, kvalitet se nikako ne dovodi u pitanje, već se samo može odati respekt i to je to.
Što se tiče "ronilačkih" nedostataka , tu se uglavnom slažem za lume, ali se nikako ne slažem, sa ironičnom izjavom vezanom za "zlatno slovo B" . Svidelo se tebi to ili ne, upravo je to slovo statusni simbol njihovih fanova, kojima taj "truglić" sa sve dva grama luminove ne znači, ama baš ništa, pa bila to po sky-u mudra odluka ili ne.

"Sekundara" je svakako mogla biti obeležena luminovom. :yes4:
O izgledu se može do ujutro... nekom je ružan, nekom lep. Najmanje je onih koji su ravnodušni, upravo zbog njihovog "blink-blink" dizajna (koji je ovde prozvan kao harmonikaški, pozerski ili kako već)
Što se tiče ugradjenog mehanizma (čemu je tema i namenjena) , meni Cosc (koska za uzimanje keša) ne znači ama baš ništa . Već , kako pročitah komentare korisnika i znalaca, nema tu greške, ne vezano za modifikaciju (koja je u principu i te kako bitna i zbog visoke kontrole kvaliteta Breitling kalibra) . I ako te možda i ne interesuje preterano (nisam siguran, predpostavljam) , mala video-edukacija svakako neće škoditi . :thumbsup:
Za kraj
Breitling (ne vezano za Heritage) bezuslovno poseduje respekt (šta više, oko njega se najmanje diže prašina za "uloženo-dobijeno, prevara-ili ne, platio sam reklamu....etc..." , ako izuzmemo rolex i zenith) , a da li se nekom dopada ili ne, to je već sasvim druga priča. Da li bi ja potrošio 3 somuna na Heritage ? Najverovatnije ne bih , ali iz sasvim drugih razloga . U tom cenovnom rangu ima modela koji mi se više dopadaju od pomenutog .
Da li ima veze moja skorašnja prinova sa ovim postom ? Ima . Nikada, ali nikada ne bih ni obratio (na osnovu fotki i videa) pažnju na ovaj brend , da nisam došao u dodir sa istim i "opipao" ono što me u principu nije interesovalo . Mislim da ne bih ni komentarisao , kao što nisam do sada. Što se tiče (ne)opravdane cene Heritage-a , nikako nisam merodavan da dam bilo kakvu izjavu , jer nisam korisnik istog. Možda bi se razočarao gde odoše pare, a možda i ne .
Veruj mi (a znam da nećeš) , mora se uzeti i osetiti sat uživo, a ne često i nositi bar neko vreme, da bi se dao konačan realan sud i mišljenje. Ovako, sva naša mišljenja se uzimaju sa rezervom i to je to. Naravno, to ne znači da ih ne iznosimo, naprotiv. Vrlo sam objektivan u svakom mom iskazu o svim satovima koje sam imao (znam, malo ih je bilo) , što si imao prilike i sam do sada pročitaš .
Ovo sve ti kažem kao "Seikoholičar" , gde pored Seika simpatišem i neke druge brendove (poput Victorinox-a, Šturmanskie, Strela, Citizen, Casio, Certina) , medju kojima se ne nalazi hi-end swiss, pa ni Breitling.