Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

Eh, i ja sam kupio Arko kada sam prešao na ovu vrstu brijanja. Doduše, izgleda da mu sastav nije baš najzdraviji, kako sam pročitao kod kolega, ali odrađuje posao sasvim lepo. Posle njega ume da se javi osećaj zatezanja na koži, ali nije nelagodan.

Nisam koristio famozni Muhle R41, ali sam čitao da sa njim treba znati. Svakako da i kod njega važi pravilo da treba pustiti težinu brijača da vodi ruku i da nema oranja i kopanja, a moram priznati da bih voleo da ga jednog dana i isprobam. Ne znam da li je to zbog učenja upotrebe britve, koja mnogo manje prašta od ovih običnih brijača, ali posle nekoliko brijanja britvom, običnim brijačem maltene mogu da mlatim po licu kao da kosim travu i da se ne isečem.

Kao još jednu jeftinu igračku mogu da spomenem i brijače Yuma, koji su turske proizvodnje, a ima ih povremeno na KP i na Kupindu. Yuma tamo košta 80 dinara, a radi posao bez greške. Lagana je i ima kratku dršku, tako da je njom veoma lako odraditi poteze koji zahtevaju preciznost.
 
Last edited:
Yuma se može kupiti na buvljaku ali ja bih je izbegavao u širokom luku, desilo mi se 2006. godine da sam je uzeo prvi put da se obrijem njom i dok sam stavljao žilet ili sam čvrsto držao brijač ili je on neviđeno krt da je "metalni" deo pukao, onaj donji ispod žileta, a meni prst legao pravo na nov žilet

toliko sam se isekao da sam otišao odmah u hitnu jer je krv šikljala svuda, a ogroman ožiljak mi je ostao i dan danas na palcu, onaj deo gde je otisak prsta, moj je specifičan jer ima debelu liniju


nešo, šta je to loše u Arko sapunu, ne bih da se trujem, zamenim ja to odmah, pa sapun koristim jer je prirodniji od gelova i pena iz boca
 
Što se tiče Arka, evo nešto iz diskusije sa drugog foruma:
Arko sapun, za i protiv

Ima nekoliko postova koji se bave sastavom, uz ogradu da ne poznajem sve učesnike, ali ima lekara, hemičara i još nekih stručnih ljudi. Naravno, to što ne odgovara nekom pojedincu samo po sebi nije indikacija da je loš, već samo da se ne slaže sa određenim tipovima kože ili brade.

Žao mi je što si imao takvo iskustvo sa Yumom, mada priznajem da ne znam da li se promenio kvalitet ili su ti uvalili kinesku kopiju. Naime, Yuma mu dođe nešto kao Q&Q kod satova - pristojno radi posao za male pare. Ovaj koji posedujem je lagan, ali nije uopšte krt, a jednom mi je i ispao sa visino od preko jednog metra i ništa mu se nije desilo. Kod Yume je jedino bitno paziti kako stavljaš žilet, jer ume da se nakrivi tako da jedna strana bude agresivnija, tj. više izložena. Kada sam pročitao tvoj post rešio sam malo da se igram i stavljao sam jedan te isti žilet više puta i nisam imao tih problema. Napominjem da nemam preciznost prstiju kao časovničar ili precizni mehaničar, ali iz 3-4 puta nisam imao nikakvih problema sa postavljanjem žileta u ležište. Verujem da je u pitanju ili kineska kopija, ili da se promenio kvalitet, ili da jednostavno nisi imao sreće i da se tako pogodilo.
 
Nešo, sasvim je moguće da je kopija bila, evo jeza me pođe kad se setim, tada sam prvi put hteo da se brijem kako se sad brijemo žiletima ili lamicama, a do tad se nisam ni brijao, dakle prvo brijanje je bilo :)

i onda tu na forumu diskutovali i rešio posle devet godina da ipak probam žilete hehe

kad je R41 u pitanju, ja sam ga sa featherom probao, da jesam se posekao, moj se brat sa njim redovno izbrijavao i to sa featherom, pa je zato i imao loša iskustva, msm da je to zaista vrlo neugodna kombinacija ali pošto si se britvom brijao, nije ti nikakav problem R41 jer se sa britvom ništa ne može porediti

hvala za linak Nešo, ovo su vrlo ozbiljne stvari, izbaciću Arko sapun definitivno, ali najozbiljnije
 
Za ovakve precizne informacije o bilo kom proizvodu slobodno skokni na brijadžijski forum i malo pretraži ili pitaj ljude, zaista hoće da pomognu. Naravno, ja sam na raspolaganju, ali ipak nemam znanja koliko i oni.

Ako nešto znači, ja sam na njihovom susretu sasvim slučajno saznao da je domaći aftershave Tobacco sasvim dobrog sastava i da nije štetan po zdravlje kao neki drugi proizvodi. Dao sam bočicu kolegi koji ima DR ispred imena, čovek je pročitao sastav, i odmah mi rekao da je OK.
 
Last edited:
Pozdrav za sve Britvaše
3932bfcc5094bc5d6e1a56f79fd89305.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna mogu li u Srbiji da se nadju Feather ili Astra nozici? I gde :)

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
E video sam to, al mi nekako jeftino 180 dinara za 5 komada. I preskupo 8e za 10 e

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Ako si uclanjen na savrsenobrijanje pogledaj tamo, mozda koji forumas ima da proda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Narucio sam i jeftinije i skuplje pa cu da vidim ima li razlike :).

Inace, za sad sam provalio da meni BIC zileti ne odgovaraju, Gillete Platinum je ok a najbolji su mi neki kineski qshave.
 
Safety razors ("masinice" tj. britve za brijanje)

Jesmo li forumske kolege i tamo?

Конечно

@eee Feather je vrhunski zilet, rankiran kao najostriji medju svim svetskim vet šejverima. A vrv to i sam znas. Sta ja da ti pricam :d

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Last edited:
Tako sam procitao pa reko' da probam :).

U problematiku sam usao zato sto me vise nervira da placam 1200 dinara za 4 zamenska nastavka za mach3.

Uzeo sam sa alija qshave (klon merkurovog futura) i svidja mi se tezina i glomaznost. E sad jos samo da nadjem zilet koji mi odgovara.

Ne pripremam se nesto posebno, nista vruc peskir ili sapun. Samo se umijem toplom vodom i nanesem penu iz spreja. Za sad su kineski zileti bili najprijatniji, bez ikakve tackice. Gillete isto ali mrvicu teze klizi (ne znam bolje da objasnim). A BIC - milion tackica posle brijanja :).

Inace, ono sto mi je interesantno, obrijem se brze nego sa mach3 (nemam ja neku bradu, nit' je ima puno :))

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Probacu i to, samo da potrosim ovu bocu :)

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Imam i ja Futur. Bas taj qshave. Uzeo da nadomestim nedostatak britve u jednom trenutku.

Uzmes kvalitetan sapun, pa kvalitetnu cetku i udri.

Evo moje dok je bila nova. Sad se rascvetala zapravo. Jazavac punokrvni.
448b61af0321de82ee5c6444e6eadd26.jpg





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Top