Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

Pavle,
Sudeći po tvojim primjedbama na čitljivost, imam utisak da je ova pohvala malo sarkastično-ironičnog karaktera?
Ne vidim razlog(ako je tako) jer si ti gledao i kupio sat,a ne ja.
Moj brat ima 49-ku(ja je kupio) i nikad se nije požalio na nečitljivost.
Sat nema iluminaciju ali kazaljke neće reflektovati svjetlost samo ako si u prostoriji gdje je totalni mrak. U svim ostalim uslovima se na 49-ki normalno očitava vrijeme.
Ti si uzeo 41 i, s obzirom na boju cifera, teže je očitati vrijeme.
Ali to je bio tvoj izbor.
 
Pavle, nemoj da si razocaran. Verujem da je sve to stvar navike odnosno da ćeš se vremenom navici na taj sat i očitavanje vremena sa njega. Pozz!
 
Secam se mog perioda privikavanja na iluminaciju... U tom cenovnom rangu, veruj mi, neces naci cak ni sat sa iluminacijom kojim ces biti potpuno zadovoljan (osim neprikosnovenih Seiko Divera, eventualno Orienta). Ja na satu imam iluminaciju, koja je (ironicno) u uslovima slabe osvetljenosti potpuno neupotrebljiva, a u totalnom mraku bih mogao da ocitam vreme sa njega sve i na nozi da ga nosim. Na sve to... ako sat cesto koristis u uslovima slabe osvetljenosti ili potpunom mraku, pretpostavljam da se bavis nekim malo grubljim poslom, za koji su digitalni satovi od 4-5 hiljada idealni. Ja povremeno provedem noc napolju, bilo u lovu ili backpackingu, uz potencijalnu opasnost od gubljenja sata i koze na... donjem delu ledja, a za sve to vreme mi treba jasna i pouzdana vremenska referenca, i zato planiram da kupim neki digitalni Casio koji cu nositi kad mi treba.

Ako ovo nije tvoj slucaj, kao sto Shmizla rece, navici ces se vremenom. Svaki sat ima svoje specificnosti koje mozes provaliti a onda ce ti koriscenje biti olaksano. Sat kao sat je odlican inace
 
Nemoj da si razocaran uopste...Dobar sat za taj novac si dobio.
Kao sto rece himmel za neki realni novac Seiko Diver je idealan ako ti je bas neohodna iluminacija.
Oni toliko jako nocu svetle da ce ti smetati da zaspis :) (Seiko Monster).
Ne brini,dobar si sat dobio.
Koliko para,toliko i muzike. To je uvek i svuda tako.A za taj novac jako tesko da bi nasao nesto bolje.
Uzivaj.
 
Христос васкрсе! Срећан Васкрс!

Да ли је неко од чланова форума мењао казаљке на неком свом сату и колико би то требало да кошта, наравно ако се та услуга ради код сајџије?
 
Nije nikakav problem promeniti ih, niti kosta nesto mnogo, samo moras da nadjes odgovarajuce, posto ne mozes tek tako da stavis od bilo kog sata.

Na kom satu bi ih menjao?
 
Treba da nadjes kazaljke koje odgovaraju za 7t92 mehanizam. Mislim da to nece biti bas tako jednostavno.
Iskreno nemam pojma ni gde bi mogao da ih trazis.
 
Fotografije:
IMG_20140422_221417.jpg
IMG_20140422_212732.jpg

IMG_20140422_212439.jpg

Izvinjavam se na lošem kvalitetu fotografija. Slikano je mobilnim telefonom, u večernjim časovima, u sobnim uslovima...

Navikavam se na Seiko. Mogu da vam kažem da mi se sve više sviđa! Šteta što ne svetli noću, jer nema naslage fosfora na kazaljkama, ali dobro. Iako su štedeli u tom delu, kao i na metalnoj narukvici koja je lagana, sve ostalo je skroz na mestu, pogotovo sada! ;)

Sajdžija kaže da je to pravi dobri Seiko :)
 

Attachments

  • IMG_20140422_212707.jpg
    IMG_20140422_212707.jpg
    370.2 KB · Views: 58
Last edited by a moderator:
Jedno pitanje, čitao sam negde, ali bolje je da budem siguran. Kada hoću da promenim datum, u kom vremenskom intervalu (na brojčaniku) je najbolje da to uradim?
 
Nemoj menjati između 21 i 03 časa. E sad ako ti je pogrešno namešteno menjanje datuma mislim na to ukoliko ti se menja datum u podne a ne u ponoć:) ( i to se dešava ), onda nemoj između 9 i 15 h i naravno u tom slučaju namesti da menjanje bude u ponoć.
 
Last edited:
Poštovani,
javljam se prvi put kao registrovani forumaš. Počeli su me zanimati satovi prije nekoliko mjeseci i sve više me interesuju. Trenutno u kolekciji imam pet satova i želim da proširim kolekciju sa jednim sportskim satom za ljeto. Želio bi da narukvica bude od tekstila a da ima hronograf po mogućnosti sa 60 minuta. Takođe, da cijena ne bude veća od 120-150 evra. Ukoliko neko ima ideju želio bi da mi preporuči nešto.
Pozdrav svim zaljubljenicima satova i pohvale za izuzetan sajt.
 
Last edited by a moderator:
@Pavle Nis, evo i par mojih reči na temu "vizuelnog korigovanja" tvoj sata. :)
Sve pohvale! Čitljiviji je, ali je ujedno i unikatan. :) Sada, po meni, mnogo bolje izgleda nego kada sam ga inicijalno gledala.
U zdravlju ga nosio!
Veliki pozz!
 
Poštovani,
javljam se prvi put kao registrovani forumaš. Počeli su me zanimati satovi prije nekoliko mjeseci i sve više me interesuju. Trenutno u kolekciji imam pet satova i želim da proširim kolekciju sa jednim sportskim satom za ljeto. Želio bi da narukvica bude od tekstila a da ima hronograf po mogućnosti sa 60 minuta. Takođe, da cijena ne bude veća od 120-150 evra. Ukoliko neko ima ideju želio bi da mi preporuči nešto.
Pozdrav svim zaljubljenicima satova i pohvale za izuzetan sajt.
Dobro dosao na forum!

Pregledaj malo ovu temu, mozda nadjes nesto zanimljivo, ima tu dosta kvalitetnih predloga.
 
Back
Top